Cebel, en kaliteli zemine sahip tenis kortlarına kavuşuyorÇarşamba, 08 Eylül 2021

Cebel, en kaliteli zemine sahip tenis kortlarına kavuşuyor

Doğu Rodoplar'daki en kaliteli zemine sahip tenis kortları, popüler spor oyununun Cebel’deki (Şeyhcuma) hayranları tarafından birkaç gün içinde test edilecek.

Belediye Başkanı Necmi Ali tamamlanmak üzere olan tenis kortunun tadilatına vurgu yaparak, kasabadaki spor kompleksinin yenilenmesine yönelik faaliyetleri yerinde inceledi. Genişleyen ve modernleşen spor kompleksinde yer alan spor sahalarına eylül ayı sonuna kadar sadece bölgede değil komşu illerde de olmayan kauçuk üzeri akrilik kaplama zemine sahip iki tenis kortu da eklenecek.

Cebel'den düzinelerce insan kort tenisi oynuyor, ancak onlar şimdiye kadar beton kaplı bir kort kullandılar. Kort tenisi severler, beton kaplı kortta tenis oynamak ile kauçuk üzeri iki akrilik katmanın döşendiği bir kortta tenis oynamak arasındaki farkı hissedebilecekler.

Sonbaharın başında Cebel'deki spor kompleksi yarışma düzenleme koşullarını kapsayacak hale gelerek tenis kulübü üyelerinin ve profesyonel sporcuların burada antrenman yapmasına imkan verecek.


DİĞER HABERLER