Cebel ilçesi köylerinin sokakları yeni asfaltına kavuştuCuma, 08 Ekim 2021

Cebel ilçesi köylerinin sokakları yeni asfaltına kavuştu

Pandeminin dördüncü dalgası ve devam eden salgın durumu, bu yıl da Cebel (Şeyhcuma) ilçesinde geleneksel sonbahar şenliklerinin düzenlenmesini engelledi, ancak ilçe sakinleri 2021 yazını güzel haberlerle uğurluyor.

Cebel ilçesine bağlı yerleşim yerlerinde sokak asfaltlama çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Ekim ayının başında Rogozari (Hasırcılar), Velikdençe (Kabaağaç), Mişevsko (Küçükviran), Slınçogled (Aşağıdere), Vodeniçarsko (Değirmencile), Tırnovtsi (Kangallar), Telçarka (Çavaklar), Vılkoviç (Kurtköy) ve Plazişte (Akkayrak) köyleri "şantiye" haline geldi.

Yaz kampanyası sırasında Dobrintsi (Hasanoğullar), General Geşevo (Gölcük-Bölcek), Ustren (Ustura), Yamino (Elmaçukur), Mrejiçko (Tüller), Kozitsa (Ahmetdere), Ridino (Yardere), Rogozçe (Asarcık), Duşinkovo (Canbaşlı), Polyanets (Satıköy) ve Kitka köylerinin yolları onarıldı.

Belediye Başkanı Necmi Ali'nin görev süresinin başında sunduğu ilçenin kalkınma programının odak noktası daha fazla köy sokaklarının asfaltlanmasına yönelik kampanyaydı.

Önümüzdeki günlerde farklı yerleşim yerlerinde sokakların tahrip olan bölümlerinde asfalt yama çalışmaları başlayacak.


DİĞER HABERLER