Cebel ilçesinde 49 çocuk ilk defa okula adım attıCumartesi, 16 Eylül 2023

Cebel ilçesinde 49 çocuk ilk defa okula adım attı

Cebel (Şeyhcuma) Belediye Başkanı Necmi Ali, kasabadaki Hristo Botev Lisesi’nde yeni eğitim öğretim yılını açtı. Belediye Başkanı, okul açılış töreninde yaptığı konuşmada, “Bu an her birimiz için özeldir. O, hayatımızdaki en hoş duygu ve anılardan bazılarıyla ilişkilidir. İlkokul zilinin bizi daha birlik haline getirsin ve iyimserlikle doldurmasını temenni ederim. Eğitim her türlü değişimin temelidir. Bu nedenle 2019 yılından bu yana çocuklarımızın iyiliği, bugünümüzün ve geleceğimizin iyiliği için eğitime özel önem veriyoruz” diye kaydetti.

Törenin konukları arasında Belediye Meclis Başkanı Seyfi Mehmedali, Belediye Genel Sekreteri Hayriye Mehmet ve İnsani Yardım Faaliyetleri Daire Başkanı Ceylan Süleyman da yer aldı.

İlçede 49 çocuk ilk defa okula adım attı. Her 1.sınıf öğrencisine Belediye Başkanı Necmi Ali tarafından öğrencilerin ihtiyaç duyabilecekleri bütün materyalleri içeren okul kırtasiye seti hediye edildi.

Belediye Başkanı, “Sevgili öğrenciler ve öğretmenler! Bugün okul zili sizi sınıfta tekrar bir araya getiriyor. Cebel Belediyesi, bilgi yolunda her zaman yakın ortağınız olacak, çünkü bu iyi bir geleceğe giden yoldur. Hepinize başarılı ve verimli bir eğitim-öğretim yılı diliyorum. Okulun ilk günü kutlu olsun!", diye temenni etti.

Necmi Ali, hep birlikte okullarımızı daha arzu edilir bir ortam, kaliteli eğitim vermenin mümkün olduğu bir yer haline getirmek için çabalıyoruz" diye vurguladı. Belediye Başkanı, “Gelecek nesillerin ilham kaynağı olan geleneklerimizi korumaya devam edeceği bir yerden bahsediyorum, çünkü onlar bizim gurur ve milli özgüvenimizin kaynağıdır. Bu nedenle bu yıl da çocuklarımızın konforuna ve rahatlığına ciddi önem verdik. İlçemizin gelişiminin doğru yönde ilerlediğini bir kez daha yürekten ifade ediyorum. Bu yüzden herkes Cebel'in artık modern bir Avrupa kasabasına dönüştüğünü söylüyor. Doğal olarak bunda hepimizin payı var. Son yıllarda yapılanlardan, ne başarıyla uygulanan projelerden, ne de son dört yılda tüm ilçede gerçekleştirilen büyük ölçekli onarım çalışmalarından bahsetmeye devam etmek istemem” diye ekledi.

Cebel ilçesinde bulunan her eğitim kurumunda düzenlenen okul açılış törenlerinde Belediye temsilcileri hazır bulundular.


DİĞER HABERLER