Cebel ilçesinde 565 öğrenci okula başladıPerşembe, 15 Eylül 2022

Cebel ilçesinde 565 öğrenci okula başladı

Cebel (Şeyhcuma) Belediye Başkanı Necmi Ali'nin Cebel ilçesindeki okullarda eğitim gören öğrencilerin yeni eğitim öğretim yılını kutlama mesajında şu ifadeler yer aldı: “Öğretmenlerin öğrencilere aktarabilecekleri bilgi en büyük zenginliktir. Bu zenginliği, sıkıntıların üstesinden gelmek ve hayallerinizi gerçekleştirmek için kullanın. Sizlere hayallerinizi gerçekleştirmeniz için sabır ve irade, yeteneğinizi geliştirmeniz ve Cebel, Bulgaristan, Avrupa ve dünyanın değerli vatandaşları olmanızı dilerim. Çocuklarımız için başarılı bir eğitim öğretim yılı dileyelim. Ülkemizdeki okullarda sağlıklı, bilgili, hayallerinin peşinden güvenle gidebilen ve hedeflerine ulaşabilen gençler büyüsün ve yetişsin!”.

Dün (15 Eylül) ilçede 55’i birinci sınıf öğrencisi olmak üzere toplam 565 öğrenci okula başladı. Okula ilk adım atan her miniğe Belediye Başkanı tarafından birer öğrenci seti hediye edildi.

Cebel ilçesinde bulunan her eğitim kurumunda düzenlenen okul açılış törenlerine Belediye Başkanı adına okulun ilk gününde öğrenci ve öğretmenlere yönelik selamlama konuşması yapan Belediye Başkan yardımcıları, Belediye Genel Sekreteri, şube müdürleri ve daire başkanları gibi belediye temsilcileri hazır bulundular.

Necmi Ali, ilçe merkezindeki Hristo Botev Lisesi’nde yeni eğitim öğretim yılını açtı.

Belediye Başkanı, törende yaptığı konuşmada, “Belediye olarak ana hedeflerimizden biri, okullar ve anaokullarımızda sağlıklı, bilgili ve hayallerinin peşinden güvenle gidebilen ve hedeflerine ulaşabilen yetenekli gençlerin yetişmesi ve gelişmesidir. Bu nedenle, biz Cebel Belediyesi'ndeki eğitim altyapısını iyileştirme ve modernize etme taahhüdümüze devam ediyoruz. Okullarımızı ve anaokullarımızı kaliteli eğitim öğretimin mümkün olduğu daha arzu edilen yerlere dönüştürüyoruz” diye belirtti.

Necmi Ali, tekrar yenilikçi eğitim için modern bir STEM Merkezi sahibi olan Hristo Botev Lisesi’nin elde ettiği kazanımın yanı sıra spor tesislerinin modernizasyonunu ve Cebel ile Pripek (Güneli) ve Mişevsko (Küçükviran)  köylerindeki halk kültür evi binalarında onarım çalışmaları yapıldığını anımsattı.

Belediye Başkanı, konuşmasını şu sözlerle sonlandırdı: “Herhangi bir ulusun en güvenli yatırımının eğitime ve bilime yaptığı yatırım olduğuna inanıyorum. Unutmayalım ki herhangi bir ülkenin ekonomik kalkınması her zaman okul sıraları ve sınıftan başlar.

Herkese başarılı, sağlıklı ve ilham verici bir eğitim öğretim yılı diliyorum!”


DİĞER HABERLER