Cebel ilçesinde geleneksel sonbahar şenlikleri iptal edildiÇarşamba, 06 Ekim 2021

Cebel ilçesinde geleneksel sonbahar şenlikleri iptal edildi

Pandeminin dördüncü dalgası ve devam eden salgın durumu, Cebel ilçesinde geleneksel sonbahar şenliklerinin düzenlenmesini bu yıl da engelledi. İlçe merkezinde yapılan panayır ve Duşinkovo (Canbaşalı) ​​​​köyünde Yaren Bayramı Şenlikleri üst üste ikinci yıl iptal edildi.

Cebel Belediye Başkanı Necmi Ali, "Yine önceliklerimizi yeniden düzenlememiz şart. Ve insanların sağlığını korumaktan daha önemli bir öncelik yoktur. İlçede toplu etkinlikler yapmanın uygun olmadığına inanmaya devam ediyoruz” diye belirtti.

İlçe sakinlerine hitaben yaptığı açıklamada Sağlık Bakanlığının talimatlarına uyulması için bir kez daha çağrıda bulundu.

Belediye Başkanı Necmi Ali'nin halka şöyle hitap etti:

Cebel ilçemizin kıymetli sakinleri ve misafirleri,

2020'de başlayan pandemi, hepimizi insan sağlığını koruma konusunda büyük zorluklarla karşı karşıya bıraktı. Bu zorluklar, maalesef bu yıl da devam ediyor. Alınan tedbirlerin başarılı olması, büyük ölçüde bunlara uyulmasındaki öz disiplinimize de bağlıdır.

Bu nedenle, hepimizin sağlığı adına Cebel Belediyesi bu yıl geleneksel sonbahar şenliklerini ve panayırlarını düzenlemeyecektir. Ekimde yapılan şenlikler bizi bir araya getirirdi, sahne emekçilerine, anaokulları, eğitim ve kültür kurumlarının çatısı altında faaliyet yürüten folklor gruplarına ve spor kulüplerine sahne olurdu.

Covid-19 salgını ve ülkede devam eden olağanüstü salgın durumu, bizi önceliklerimizi yeniden düzenlemeye zorladı. Ve insan sağlığını korumaktan daha önemli bir öncelik yoktur. İlçe sınırları içerisinde kitlesel etkinlikler düzenlemenin uygun olmadığına inanmaya devam ediyoruz. Halkın hayatını ve sağlığını korumak için Belediye yönetimi bu yıl da Cebel Belediyesi Kültür- Sanat Takvimi’nde yer alan köy şenliklerini düzenlemeyecek.

İlçe sakinlerini ve misafirleri olarak sizleri, birlik ve beraberlik içinde hep birlikte Sağlık Bakanlığının talimatlarına uymaya çağırıyoruz.

Ancak ortak çabalarımız ve duyarlılığımızla ileride de sevinç ve acı günlerimizde hep beraber olmaya devam etme fırsatına sahip olacağız.


DİĞER HABERLER