Cebel ilçesinde gezici bir ekip en savunmasız kişilere hizmet verecekCuma, 01 Ekim 2021

Cebel ilçesinde gezici bir ekip en savunmasız kişilere hizmet verecek

Cebel (Şeyhcuma) ilçesinde başlayacak bir diğer sosyal hizmetten en az 40 kişi yararlanacak. Proje kapsamında pandemi sırasında yaşlılara ve engellilere evde bakım hizmeti sunulacak. 

1 Ekim'de başlayan yeni proje 118.003 leva değerindedir.

İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı Koruyucu Bakım Hizmeti +Prosedürü kapsamında finanse edilen projeyle en savunmasız kişilere yeterli sağlık ve sosyal desteği sağlanacak.

Proje, Cebel ilçesinde ikamet eden engelli kişileri, kendi kendine bakamayan yaşlıları, 54 yaş üstü kişileri, Covid-19 nedeniyle karantinaya alınan kişiler de dahil olmak üzere diğer savunmasız grupları hedefliyor.

Hizmetler 12 ay süreliğine sağlanacak.

Koruyucu bakım hizmeti, bir doktor, sosyal hizmet uzmanı, hemşire, psikolog, hasta bakıcıları ve bir sürücüden oluşan bir ekip tarafından sunulacak. Hizmet, bir yararlanıcının hizmetlerden günde 2 saatten fazla yararlanamayacağı gerçeği dikkate alınarak, bir ziyaretler programı doğrultusunda sağlanacak. Koruyucu bakım hizmetinin kullanımında esneklik sağlamak amacıyla talep edilmesi halinde kullanıcı adaylarının başvuruları süresiz olarak kabul edilecek.

Koruyucu bakım hizmeti kapsamında bir ekip, yardıma muhtaç kişilerin gıda ve ilaç alışverişini de yapacak. Sağlık ve sosyal hizmetlerin sağlanması hemşireler ve sağlık memurları tarafından takip edilecek.


DİĞER HABERLER