Cebel ilçesinde yenilenen sokaklar törenle hizmete açıldıSalı, 28 Mart 2023

Cebel ilçesinde yenilenen sokaklar törenle hizmete açıldı

Cebel (Şeyhcuma) Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, Belediye Başkanı Necmi Ali, kasabanın Mladost semtinde yenilenen 5 sokağı hizmete açtı.

Belediye Başkanı’nın 2019-2023 Cebel Belediyesi Yönetim Programı’nda yer alan, hayata geçirilen bir başka projeyle ilgili semt sakinleri, “30 yılı aşkın süredir bekliyoruz. Sonunda oldu!” diye ifade ettiler.

Necmi Ali, “Hep birlikte ilçeyi değiştiriyoruz ve bu yolda devam edeceğiz” dedi.

Proje, Kırsal Kalkınma Programınca sağlanan finansman kaynağı ile uygulanmaktadır.

Proje, Pripek (Güneli) köyünde ve Cebel'in "Mladost" ve "Bryagovo" semtlerinde sokakların yeniden inşasını, rehabilitasyonunu ve iyileştirilmesini içeriyor. İlçe merkezinde yenilenen sokaklar yeniden hizmete açıldı, Pripek'tekilerle ilgili çalışmalar devam ediyor.

Yeni asfaltlanan sokakların toplam uzunluğu 540 metredir. Yeni inşa edilen 95 metre uzunluğundaki iki istinat duvarı, 9 Nolu sokak boyunca toprak kaymalarına karşı güvenliği sağlıyor. Toplam 740 m bordür taşı döşendi.

Belediye Başkanı Necmi Ali, törende yaptığı konuşmada, “Cebel İlçesi Kalkınma Planı’nda öngörülen bu proje hayata geçirildi. Üç yılı aşkın süredir bu şekilde çalışıyoruz. Adım adım ilerliyoruz, ama doğru yolda yürüyoruz. Krizler yaşadık. Önce pandemi, ardından bugüne kadar devam eden siyasi kriz. Ama başa çıkmayı başarıyoruz. Cebel Belediyesi’ni yönetişim modelinin başarılı bir model olduğunu gösterdik.

Hedefi belli olan başka bir proje. İlçe sakinleri için daha iyi bir yaşam koşulları, ekonomik ve sosyal kalkınma için yeni fırsatlar. Cebel'in yeni güzel görünümü, gelecekteki yatırımcılar tarafından da görülecek, yatırım çekecek. Yapılan işler, Cebel'in vizit kartıdır” diye belirtti.

Sağlık ve afiyet için dua edilerek kurban kesildi.


DİĞER HABERLER