Cebel Meclis Kurulunda ENP'nin temsilcisi olmayacakÇarşamba, 26 Ekim 2011

Cebel Meclis Kurulunda ENP'nin temsilcisi olmayacakMerkez Seçim Komisyonuna verilen ilk bilgilere göre, ENP'nin (Birlik Halk Partisi) Cebel Meclis Kurulunda Cemal Şükri Karaca tarafından temsil edeceği duyurulmuştu, fakat daha sonra partiden hiçbir Meclis Üyesinin olmayacağı açıklandı.

Cebel Belediye Seçim Komisyonundan, ilk sonucun seçim protokollerin doldurulmasında yapılan bir yazım hatasından dolayı verildiğini açıkladılar.
Hata giderilince Cebel Meclis Kurulunda HÖH'nin 14 temsilcisi, GERB'in 6, BSP'nin ise 1 olacağı anlaşıldı.
Yine protokollerde yapılan bir hata üzere General Geşevo muhtarının GERB'ten Turhan Refik Aliosman değil de, HÖH partisinden Üseyin Ahmed Şakir'in seçildiği ortaya çıktı.

HÖH partisinin toplam 19 muhtarlıkta seçimleri kazandığı, sadece adayının olmadığı Pripek köyünde muhtarın GERB'ten olduğu belirtildi. Plazişte, General Geşevo, Ustren, Pripek, Slınçogled ve Çakaltsi'de üç muhtar adayı olmuştur. Velikdençe, Vodeniçarsko, Dobrintsi, Duşinkovo, Jılıdovo, Şterna, Telçarka, Kozitsa, Potoçe, Mişevsko, Rogozçe ve Paprat köyünde ise ikişer aday olmuştu.

Cebel Belediyesinde HÖH partisi sadece Pripek'te, GERB ise üç muhtarlıkta aday göstermemiştir. BSP muhtar seçiminde Pripek ve Plazişte'de, ENP ise Telçarka, Ustren, Çakaltsi ve Slınçogled köyünde yer almışlar.
Cebel Belediyesinde bu Pazar sadece Slınçogled köyünde HÖH'nden Sabahtin Aliosman ve GERB'ten Zeki İsmail arasında balotaj olacak.


DİĞER HABERLER