Cebel Pazarı yenilendi, genişletildi ve modernize edildiPazartesi, 16 Mayıs 2022

Cebel Pazarı yenilendi, genişletildi ve modernize edildi

Cebel (Şeyhcuma) kasabasındaki yenilenen ve modern bir görünüme kavuşan meyve ve sebze pazarı düzenlenen törenle hizmete açıldı. Açılışı gerçekleştiren Cebel Belediye Başkanı Necmi Ali, törende yaptığı konuşmada, “Başka bir harika vesileyle bir araya gelmemiz benim için zevktir. Bu, şehrimiz için herkese fayda sağlayacak yeni bir kazanımdır” diye ifade etti.

Açılış kurdelesini Necmi Ali ile Belediye Meclis Başkanı Seyfi Mehmedali birlikte kestiler.

Pazar alanı yenilendi, genişletildi ve modernize edildi. Tadilat, ürünlerini pazarda satan meyve ve sebze tüccarlarının tavsiyeleri dikkate alınarak yapıldı.

Pazar alanı, 180 metrekare genişletildi. Mevcut çelik yapının yüzeyi tamamen temizlendi, astarlandı ve yeniden boyandı. Pazar alanı üzerindeki renkli pleksiglas çatı panelleri çatı sandviç panelleri ile değiştirildi. Amaç, bir yandan meyve ve sebzelerin ticari görünümünü etkileyen ışığın kırılmasını durdurmak, diğer yandan yaz dönemlerinde sıcaktan korumaktır. Pazara doğal ışık sağlamak için çatının orta kısmındaki kaplama levhaları şeffaf pleksiglas levhalarla değiştirildi.

Yenileme ve genişleme sonrasında toplam kapalı pazar alanı 450 metrekareyi aştı.

Tüm 40 pazar tezgahı, genişlik sağlayan ve müşterilerin aralarında serbest hareket etmesine imkan veren daha iyi bir düzene göre yeniden kuruldu.

Meyve sebze pazarındaki tüccarlar için yükleme ve boşaltma faaliyetleri için asfalt zemin kaplama uygulanan küçük bir otopark yeri de bulunan bir geçiş yolu inşa edildi.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER