Cebel’de Öğrenci Spor Oyunları Futbol İl Birinciliği müsabakası yapıldıCuma, 10 Mart 2023

Cebel’de Öğrenci Spor Oyunları Futbol İl Birinciliği müsabakası yapıldı

Cebel (Şeyhcuma) kasabasında 5-10.sınıflar arası öğrenciler için Öğrenci Spor Oyunları Futbol İl Birinciliği Turnuvası yapıldı. Kırcaali ilindeki 7 ilçeden en iyi öğrenci takımları arasındaki maçlar Cebel'deki yenilenen Spor Kompleksi’nde oynadı.

Bir hafta süren 2022/2023 eğitim-öğretim yılı öğrenci futbol şampiyonası, 5-7. sınıflar ve 8-10.sınıflar olmak üzere iki yaş grubunda gerçekleşti.

İki yaş grubunda toplam 11 takım mücadele etti ve maçlarda yaklaşık 150 oyuncu yer aldı.

Takımlar arasında çekişmeli geçen maçların ardından 5-7. sınıflarda finale kalan Kırcaali P. R. Slaveykov Lisesi takımı ile Momçilgrad (Mestanlı) N. Y. Vaptsarov Lisesi takımının karşı karşıya geldiği maçı 1:0’lik skorla Slaveykov takımı kazandı.  

8-10.sınıflarda ise N. Y. Vaptsarov Lisesi takımı, Kırcaali Kaptan Petko Voyvoda Elektrik ve Elektronik Meslek Lisesi takımına galip geldi.

Öğrenci Spor Oyunları Futbol İl Birinciliği Turnuvası’nda dereceye giren takımlar, Belediye Başkanı Necmi Ali taraflıdan ödüllendirildi. Turnuva boyunca adil oynadıkları için katılımcılara teşekkür eden Belediye Başkanı, ev sahipleri tarafından müsabaka öncesi belirlenen tüm futbolcuların Cebel'deki stadyumu spor niteliklerini gösterecekleri en sevdikleri futbol sahası olarak hissetmeleri ve burada yeni buluşmalar dilemeleri yönündeki bir hedefe daha ulaşıldığını memnuniyetle kaydetti. Ödül kazananları tebrik eden Necmi Ali, bu eğitim öğretim yılında Öğrenci Spor Oyunları’nın sonraki aşamalarında oynanacak maçlarda da başarılar diledi.

Önümüzdeki hafta 11-12. sınıflar yaş grubunda da futbol karşılaşmaları yapılacak.


DİĞER HABERLER