Cebel'de yeni bir otopark açıldıCuma, 17 Mayıs 2024

Cebel'de yeni bir otopark açıldı

Cebel Belediye Başkanı Necmi Ali, kasaba sakinleri ve ziyaretçiler tarafından kullanılacak olan şehrin girişindeki yeni otoparkın açılışını yaptı.

Projenin tasarımından açılışına kadar geçen süre tam bir yıl sürdü. Belediye başkanının 2019'dan bu yana uygulamaya koyduğu "Cebel'in Kalkınması" programının tamamlanan bir diğer projesi.

Otopark, 4'ü engelliler için olmak üzere yaklaşık 100 park yeri ve şarj istasyonu kurulacak elektrikli arabaları şarj etmek için 4 alan olarak planlandı. Yeni bir cadde de inşa edilmiştir ve Piramit alanına kadar uzatılacaktır. Otopark ve yol için asfalt kaplama 10 cm kalınlığındadır. Drenaj için 3 adet yağmur ızgarası inşa edilmiştir.

Necmi Ali açılış töreninde, "Tamamlanan her projenin uzun ömürlü olması ve yıllarca kullanılabilmesi için çok profesyonelce çalışıyoruz. Sadece kasabanın ve köylerin görünümünü değiştirmekle kalmıyor, aynı zamanda yerel ekonomiye de destek oluyoruz. 2019'dan bu yana 420'nin üzerinde istihdam yarattık. İnsanlardan aldığımız enerji bize çalışma ve ilerleme gücü veriyor," dedi.


DİĞER HABERLER