Cebel’de yenilenen park hizmete açıldıSalı, 14 Mart 2023

Cebel’de yenilenen park hizmete açıldı

Yeni yürüyüş yolları, oyun alanı, açık hava fitnes aletleri, kameriye, yeni banklar, aydınlatma... Cebel (Şeyhcuma) kasaba merkezinde yer alan mücevher değerinde bir rekreasyon alanı, ilçe merkezinin kilise bölgesinde tamamen yenilenen bir park daha resmen hizmete açıldı.

Açılış kurdelesi, sokakları dolduran yüzlerce sakinin önünde Belediye Başkanı Necmi Ali tarafından kesildi. Ancak parkın açılışı, en ilginç olanın yalnızca bir başlangıcıydı.

Belediye Başkanı, “Daha güzel haberlerim var. İki gün önce Narcoop binasının önündeki park alanının yenilenmesi için bir sözleşme imzaladık. Yıl sonuna kadar burada gördüğünüz şey, kasaba merkezindeki daha iki alanda küçük ölçekte inşa edilecek. Sizi temin ederim ki inşa ettiğimiz her şeyle sadece bölgeden değil tüm ülkeden ziyaretçi çekeceğiz ve sadece bununla kalmayacağız…” diye açıkladı.

Maden suyu temin şebekesinin inşası da beklemededir. Yıl sonuna kadar Cebel, kasaba yakınlarındaki maden suyuyla beslenen bir kapalı yüzme havuzuna sahip olacak. Necmi Ali, “İnşaat ciddi bir hızla ilerliyor ve burada finansman temin edilen projelerden bahsediyorum. Turizmin ve balneoterapinin gelişmesi için ilk adımlar çoktan atıldı. Bu yönde gelecek daha çok güzel haberlerim var” diye belirtti.

Belediye Başkanı, sokak şebekesinde onarımların devam edeceğini sözlerine ekledi. Köylerde 20'den fazla yol bölümü yeniden asfaltlanacak, çocuk oyun parklarının inşaatı da devam ediyor. Belediye şimdiden çocuklar için bir kaykay parkı tasarlıyor.

Belediye Başkanı, “Bu proje, bir süre önce benimle sokakta tanışan üç gencin fikriydi. Bana bunun mümkün olup olmadığını sordular ve proje halihazırda hazır. Kaykay parkı stadyum alanında yer alacak. Orada ise sahada doğal çim zemin kaplama uygulaması, bir pist ve kapalı tribün üzere üç aşamada gerçekleştirilecek olan stadyumun büyük çaplı yenilenmesine ilişkin tasarım projesi sona ermek üzeredir” diye ekledi.

Necmi Ali, “Aralıksız çalışıyoruz. Belediyenin orta vadeli kalkınma programını uygulamaya başladık.  Çok yakında şimdiye kadar yapılanların kapsamlı bir raporunu sunacağımız tamamen yeni bir ses sistemiyle donatılacak sahnesiyle Amfitiyatro da hazır olacak. Birlikte yaptığımız her şeyden gerçekten zevk alıyorum. Çok şey başardık ve şimdiden başarılarımızı katlamaya da başladık” dedi.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER