Cebel’deki anaokullarında 240 çocuk yatağı yenilendiCuma, 24 Aralık 2021

Cebel’deki anaokullarında 240 çocuk yatağı yenilendi

"Harikalar, güzel ve rahatlık veriyorlar ve uyandığımda sırtım artık ağrımıyor..."

Bunlar, Cebel'de (Şeyhcuma) bir anaokuluna giden bir çocuğun Belediye Başkanı Necmi Ali'ye söylediği sözler. Belediye ile Hüsniye Kaşif Vakfı ortaklığında ilçe merkezindeki çocuk eğitim kurumlarındaki 240 adet çocuk yatağının tamamı yenileriyle değiştirildi. Minikler artık öğle uykusuna şilte, battaniye ve yastıktan oluşan yeni yatak setlerinde yatıyor.

Vakfın bağışı 50 000 levayı buluyor, Cebel’deki iki anaokulundaki 10 yatak odasının tamamen yenilenmesinin toplam maliyeti 150 000 levadır. Anaokullarının yenilenmesi, Necmi Ali'nin seçim öncesi verdiği vaatlerinden biriydi.

Anaokulları ziyaret eden Necmi Ali, ünlü iş adamı Kaşif Kaşif ve kızı Sibel Kaşif, poğaça, bal, çocukların bol bol gülümsemeleri, miniklerin söylediği şarkılar ve oynadığı halk oyunlarıyla karşılandılar. Kutlama programına Belediye Meclis Başkanı Seyfi Mehmedali, “Ştastie” ve “İzgrev” anaokullarının müdürleri ve diğer konuklar da katıldılar.

Anaokullarındaki çocuk yatakları açılışlarından bu yana yenilenmemişti. Yatakların bazıları 45 yıldan fazla kullanılmıştı.

Hüsniye Kaşif Vakfı Başkanı Sibel Kaşif, “Anaokulundaki yıllarımı böyle bir yatakta geçirdim. Bu yüzden Belediye Başkanı Necmi Ali'nin bu harika fikrini benimsedik ve yeni yataklar ve aksesuarlar için fon sağlayarak hayata geçirilmesine yardımcı olduk. Bu, kalıcı bir ortaklığa doğru ilk adımdır” diye anlattı.

Belediye Başkanı, “Bu, çocuklarımızın daha iyi bir geleceği için çalışma yönündeki ana hedefimizin doğal bir devamı olan iyi bir iş birliğidir. Eğitim altyapısına yaptığımız yatırımlar ile onları gerçek hayata en iyi şekilde hazırlayacağız” diye belirtti. Ali, bağış ve iyi ortaklık için iş adamı Kaşif Kaşif’e teşekkür etti.

Belediye Başkanı, “Bu işin artık temellerini attık ve altyapı açısından eğitim altyapısını geliştirmeye devam edeceğiz.  Ana şirketi kuran ve geliştiren Kaşif Kaşif'in verdiği bu güzel örneğin, diğer iş dünyası temsilcilerini Cebel'in çocuklarının özgüvenini artıracak girişimlerde bulunmaya heveslendireceğine inanıyorum” diye kaydetti.

Necmi Ali, belediyenin gelecek yılki yatırım politikasının anaokullarındaki tüm dersliklerin onarımını kapsayacağını da sözlerine ekledi.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER