Cebelliler Günleri Festivali GerçekleştirilecekÇarşamba, 27 Temmuz 2022

Cebelliler Günleri Festivali Gerçekleştirilecek

Spor, müzik, sanat ve... dünyanın dört bir yanına dağılı Cebelliler memleketlerinde buluşacaklar.

Ağustos ayının başında düzenlenen Cebelliler Günleri Festivali programında her şey mevcut olacak. Festival fikri daha 2019'da doğdu. Belediye tarafından Cebelli hemşehrilerin Ağustos 2020'de ilk büyük buluşması için finansman da ayrılmıştı, ancak pandemi bunun gerçekleşmesini engelledi.

Fakat bu yıl festival 5 ve 6 Ağustos günlerinde gerçekleşecek.

Festivalin açılışı 5 Ağustos'ta bir bisiklet sürme ustalığı yarışmasıyla yapılacak. Ardından Cebel'in en güzel yerlerinin fotoğraflarından oluşan bir fotoğraf sergisi açılacak. Bölgeden çiftçiler ürünlerini "Rodopların Büyüsü" başlığı altında düzenlenecek bir kermeste sergileyecekler. Cebel, "Gökyüzünün Altında Resim Yapıyorum" sloganı altında yeni yetenekler arayacak. Ayrıca meydanda tahta bacak gösterisi olacak.

Programda hit şarkılarıyla ünlü pop-folk müzik sanatçısı Orhan Murat ve Momçilgrad (Mestanlı) Zeybekler Folklor Grubu sahne alacaklar, akşamleyin ise Agni Satya Grubu ateş gösterisi sunacak.

Ertesi gün, program "DZHEBEL CUP - 2022" futbol turnuvası, goblen sergisi ve eşsiz benzersiz bir su üstünde resim yapma sanatı gösterisi ile devam edecek.

Şarkıcılar Dimana ve Tatiana'nın konserlerinden önce bir paintball turnuvası düzenlenecek. Merkez meydanda sunulacak müzik programı DJ Samet Kurtuluş’ün çalacağı şarkılarla sona erecek.


DİĞER HABERLER