Çernooçene anaokulunda 1.sınıfa gidecek çocuklar mezuniyet cübbeleriyle uğurlandıCuma, 30 Mayıs 2014

Çernooçene anaokulunda 1.sınıfa gidecek çocuklar mezuniyet cübbeleriyle uğurlandıÇernooçene (Yenipazar) bölgesinde en büyük anaokulu olan Çernooçene Zname na Mira Anaokulu öğrencileri 1 Haziran Dünya Çocuk Günü ve gelecek ders yılında 1.sınıfa gidecek çocukların uğurlanması münasebetiyle düzenlenen kutlama etkinliğinde sundukları gösterilerle konuk ve velilerden bol alkış aldılar.

Çernooçene Probuda 1952 Toplum Merkezinin çiçek ve balonlarla süslü salonunda gerçekleştirilen etkinlikte çocuklar şiir söyleyip, dans edip şarkı söylediler.

Törende konuk olarak hazır bulunan Çernooçene Belediye Başkanı Aydın Osman, öğretmenlerin büyük emek ve sevgiyle nesiller boyu çocuk yetiştirdiklerini vurgulayarak, buna oyun, öğrenim ve dinlenmek için sağlanan mükemmel koşulların da katkısı olduğunu kaydetti.

Anaokulu Müdürü Elmaz Apti, Çernooçene Belediyesinin yönetimine verdiği destekten dolayı teşekkür ederek, gelecek ders yılında 1.sınıfa gidecek çocuklara başarılar diledi.

Çernooçene Belediyesi tarafından törende anaokulundan uğurlanan gelecek ders yılında 1.sınıf öğrencisi olacak mezuniyet cübbeleri giydirilen 32 çocuğa okul çantaları hediye edilerek diğer tüm çocuklara tatlı yiyecekler dağıtıldı.

Zname na Mira Anaokulu'nda 127 çocuğun yetiştirilmesi ve eğitimi için öğretmenler, hemşireler ve yardımcı öğretmenlerden oluşan bir ekip emek veriyor. Belli başlı gelenekleri olan bu anaokulu iyi itibara sahiptir ve Çernooçene İlçesinde okul öncesi öğretim ve eğitimde önemli yer alıyor.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER