Çernooçene Belediye Başkanı ve HÖH milletvekilleri, Gaziemir Belediye Başkanı ile görüştülerPazartesi, 27 Aralık 2021

Çernooçene Belediye Başkanı ve HÖH milletvekilleri, Gaziemir Belediye Başkanı ile görüştüler

Çernooçene (Yenipazar) Belediye Başkanı Aydın Osman, HÖH milletvekilleri Müh. Pavlin Krıstev ve Mümün Mümün ile birlikte İzmir ziyaretleri sırasında Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda ile bir araya geldiler. Yetkililer, her iki taraftaki yerel yönetimler arasında gelecekteki iş birliğini görüştüler.

İdari yönetim, kültür, turizm, spor ve bölgesel kalkınma alanlarında projelerin geliştirilmesi ve uygulanması için ortak hedefler belirlendi.

Ailesinin kökenleri Smolyan’ın (Paşmaklı) Mogilitsa (Tozburun) köyüne dayanan Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, kendisine emanet edilen ilçede 30 000'den fazla Rodoplar’dan gelen göçmenin yaşadığını kaydetti.

Gazimir Belediyesi yetkilileri, “Bu, ekonomi, sosyal ve kültürel yaşam, eğitim ve spor alanlarında kalkınma için büyük önem taşımaktadır” diye vurguladılar.

Çernooçene Belediye Başkanı Aydın Osman, HÖH milletvekilleri Müh. Pavlin Krıstev ve Mümün Mümün ayrıca sıcak karşılama için ev sahiplerine teşekkür ettiler.

İzmir Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği (BAL-GÖÇ) Genel Başkanı Abdurrahim Nursoy dahil dernek yönetimi temsilcileri de görüşmede hazır bulundular.

1926 yılında belde belediyesi olarak kurulan Gaziemir Belediyesi, şimdi İzmir'in 32 belediyesinden biridir. Gaziemir ilçesinin yakınlarında Efes Antik Kenti, Hz. Meryem Ana Evi, Kuşadası gibi binlerce yabancı turist tarafından ilgiyle ziyaret edilen destinasyonlar bulunuyor.
İsmet İSMAİL


DİĞER HABERLER