Çernooçene Belediye Meclis üyeleri, yenilenen Daskalovo köyü yolunu yerinde incelediSalı, 30 Kasım 2021

Çernooçene Belediye Meclis üyeleri, yenilenen Daskalovo köyü yolunu yerinde inceledi

Çernooçene (Yenipazar) Belediye Meclisinin olağan toplantısının ardından Çernooçene Belediye Başkanı Aydın Osman ve bazı Belediye Meclis üyeleri, Çernooçene ilçesine bağlı Daskalovo (Molla Musalar) köyü kavşağından köy merkezine kadar uzanan yenilenen yol bölümünü yerinde incelediler. İncelemede Çernooçene Belediye Meclis Başkanı Bedriye Gaziömer, Belediye Meclis üyeleri, Daskalovo köyü muhtarı Güner Apti ve diğer davetliler hazır bulundu.

Aydın Osman, “Yol kötü durumdaydı ve dardı. Her yıl asfalt yama çalışmaları yaparak geçici kararlar almak zorunda kalıyorduk” diye kaydetti. Belediye Başkanı, yolun ulaşım yapısının başka koşullarda kullanımını öngördüğünü ve trafik yoğunluğu ve yük kapasitesine ilişkin modern gereksinimleri karşılamadığını da sözlerine ekledi.

 

Güzergah boyunca menfezler ve hendekler temizlendi ve yaya kaldırımları, bordür kaplaması vb. çalışmalar olmak üzere bitişik yol altyapısı yapıldı. Yol bölümünde yeni bir asfalt kaplama yapıldı.

Proje belediyenin kendi kaynaklarıyla gerçekleştiriliyor ve böylece 2021 yılı Çernooçene Belediye bütçesinde sermaye giderleri listesinde yer alan bir proje uygulanmış olacak.

 

Daskalovo köyü muhtarı Güner Apti, Çernooçene Belediyesi yönetimine projenin uygulanması ve verilen taahhütlerin yerine getirilmesinden dolayı teşekkür etti.

 

Belediye Başkanı, yaz aylarında yerleşim yerlerinin ilçe yol ve sokak ağında komple bir iyileştirme ve kısmi onarım çalışmalarının planlı bir şekilde yapıldığını bildirdi.

 

Belediye Başkanı, yolların ve yol altyapısının rehabilitasyonunun, yaşam koşulları yaratmayı amaçlayan stratejik ve uzun vadeli kalkınma hedeflerinden biri olduğunu vurguladı.

Aydın Osman, “Yerleşim yerlerinde çevrenin çekiciliğini artırmayı ve buraları sakinlerin yaşaması için hoş bir yer haline getirmeyi amaçlıyoruz” dedi.

İsmet İSMAİL


DİĞER HABERLER