Çernooçene Belediye Meclisi, yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımını teşvik programı kabul ettiSalı, 30 Kasım 2021

Çernooçene Belediye Meclisi, yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımını teşvik programı kabul etti

Çernooçene (Yenipazar) Belediye Meclisi son olağan toplantısında aldığı kararlar ile 2021-2030 dönemine ilişkin Çernooçene Belediyesinin yenilenebilir enerji kaynaklarının ve biyoyakıtların kullanımını teşvik etmek için uzun vadeli bir programını kabul etti.

Program, Yenilenebilir Enerji Kaynakları Yasası kapsamındaki Çernooçene Belediyesinin yükümlülüklerini yerine getirmek için hazırlandı.

Belediye Meclis Başkanı Bedriye Gaziömer, 8 ana madde ve 5 ek maddeden oluşan gündem taslağını oylamaya sundu.

Belediye Başkanı Aydın Osman, programın uygulanmasına ilişkin planların 2021'den 2030'a kadar olan dönem için hazırlanacağını, programın finansman temini ve belediye bütçesi üzerindeki yükünün, hem zaman hem de programın çeşitli finansman kaynakları ve fiili uygulama olasılığı açısından dikkate alınacağını kaydetti.

Meclis üyeleri, Çernooçene Belediyesinin mülkiyetinde bulunan mülklerin yönetimi ve tasarrufu programına satılık arsalar, küçük tarım arazileri gibi mülklerin eklenmesi önerisini de desteklediler.

Meclis üyeleri ayrıca Belediye Başkanını ilçe, il ve ulusal ulaşım planlarına göre onaylanmış rotalardaki otobüs hatlarında toplu yolcu taşımacılığı hizmet alımı için Kamu İhale Yasası kapsamında bir ihale açmak üzere yetkilendirmeye karar verdiler.

İsmet İSMAİL


DİĞER HABERLER