Çernooçene Belediyesi, 1.sınıfa gidecek çocuklara okul çantası hediye ettiPazartesi, 30 Mayıs 2022

Çernooçene Belediyesi, 1.sınıfa gidecek çocuklara okul çantası hediye etti

1 Haziran Dünya Çocuk Günü arifesinde Çernooçene (Yenipazar) ilçesindeki Komuniga (Kuşaliler) köyü Pırvi Yuni Anaokulu ve Gabrovo (Gabra) köyü Slıntse Anaokulunda Çocuk Günü ve yeni ders yılında 1.sınıfa gidecek çocukların uğurlanması münasebetiyle kutlama programları düzenlendi. Anaokulu çocukları sundukları gösterilerle veli ve konuklardan bol bol alkış aldı.

Çernooçene Belediye Başkanı Aydın Osman'ın yanı sıra köy muhtarları da kutlamaların konuğu oldular.

Aydın Osman yaptığı selamlama konuşmasında çocukların eğitimi ve gelecekte gelişimi açısından anaokulların rolüne vurgu yaptı.

İki anaokulunda müdürlük yapan Mukaddes Mehmedova, geçen yıllarda Çernooçene Belediyesi yönetimine çocuk eğitim kurumlarına verdiği destek için teşekkür ederek, önümüzdeki ders yılında 1.sınıfa gidecek çocuklara başarılar diledi.

Çernooçene ilçesindeki Komuniga, Gabrovo, Lyaskovo (Pındıcak), Çernooçene, Minzuhar (Kalfalar) ve Jitnitsa (Hambarcılar) köylerindeki anaokullarında okul öncesi hazırlık sınıfını bitiren ve sonbaharda yeni eğitim öğretim yılında 1.sınıfa gidecek tüm çocuklara Çernooçene Belediyesi tarafından okul çantaları hediye edildi. Bu anaokullarında Dünya Çocuk Günü ve yeni ders yılında 1.sınıfa gidecek çocukların uğurlanması münasebetiyle kutlama programları düzenlendi.

 Çernooçene Belediyesi, 10 yıldan beri geleneksel olarak anaokulu bitiren ve yeni ders yılında birinci sınıfa gidecek miniklere böyle bir jestte bulunur.

Bununla birlikte anaokullarındaki diğer tüm çocuklara tatlı dağıtılır.

İlçedeki anaokullarında toplam 160'ın üzerinde çocuk eğitim görmektedir.

İsmet İSMAİL


DİĞER HABERLER