Çernooçene Belediyesi kültür ve eğitim aktivistlerini ve lise mezunlarını onurlandırdıPerşembe, 23 Mayıs 2024

Çernooçene Belediyesi kültür ve eğitim aktivistlerini ve lise mezunlarını onurlandırdı

Çernooçene (Yenipazar) Belediyesi, 24 Mayıs Sveti Kiril ve Metodiy Kardeşler, Bulgar Alfabesi, Eğitim, Kültür ve Slav Yazısı Günü arifesinde, geçtiğimiz yıl çalışmalarında önemli başarılar elde eden eğitim ve kültür aktivistlerini onurlandırdı.

Çernooçene Belediyesi ayrıca üstün başarı, okul hayatına aktif katılım ve eğitim sürecinde elde edilen iyi sonuçlar nedeniyle Hristo Smirnenski Ortaokulu'nun "2024 Mezunları" sınıfını da ödüllendirdi.

Okul müdürleri, öğretmenler ve halk toplum merkezleri temsilcilerinin ödüllendirildiği törene Çernooçene Belediye Başkanı Müh. Aycan Ahmed, Belediye Meclis Başkanı Müh. Mesru Mümün ve belediye yönetiminin temsilcileri katıldı.

Çernooçene Belediye Başkanı Müh. Aijan Ahmed ödül sahiplerine hitaben yaptığı konuşmada şunları söyledi: "Çernooçene çocuklarına ilham vermek, onları eğitmek ve kültürlerini korumak bizim için bir görevdir. Bu jestle çalışmalarınıza duyduğumuz saygıyı gösteriyoruz. Çabalarınız ve güçlü motivasyonunuz için teşekkür ederim." dedi. Yıllar boyunca yapılan özverili çalışmaların olumlu sonuçlar verdiğini vurguladı.

Müh. Aycan Ahmed, “Öğrencilerimiz ulusal ve uluslararası yarışmalarda, olimpiyatlarda ödüller alıyorsunuz. Hepinizin hem eğitiminizin bir sonraki aşamasında hem de yaşamınızda mükemmel ve toplum için rol model olmaya devam edeceğinizden eminim,” dedi.

Başkan Ahmed, “Sizin de böyle olduğunuza inanıyorum ve Çernooçene'nin ve ülkemizin tam da sizin gibi iyi gençlere ihtiyacı var,” diye vurguladı. Belediye yönetiminin temel önceliklerinden birinin eğitim sürecinin gerçekleştiği koşulları iyileştirmek olduğunu da sözlerine ekledi.

Çernooçene belediyesi, anaokullarındaki öğrencilerin ve çocukların yerleşim yerlerine taşınmasını sağlıyor. Okullardaki kantin yemekleri ve toplum merkezlerine sağlanan sübvansiyonlar da korunuyor.

Çernooçene köyündeki "Hristo Smirnenski" Ortaokulunun "Mezuniyet 2024" mezuniyet töreni 24 Mayıs'ta okul bahçesinde gerçekleştirilecek.

İsmet İsmail


DİĞER HABERLER