Çernooçene Belediyesi ve KNSB sendikası ilk toplu iş sözleşmesini imzaladıÇarşamba, 03 Nisan 2024

Çernooçene Belediyesi ve KNSB sendikası ilk toplu iş sözleşmesini imzaladı

Çernooçene /Yenipazar/ Belediye Başkanı Müh. Aycan Ahmed ve belediyedeki Bulgaristan Bağımsız Sendikalar Konfederasyonu (KNSB) Başkanı Daniela Nikolova, yerel yönetimde çalışanlara yönelik Toplu İş Sözleşmesini imzaladı.

İmzalama, KNSB-Kırcaali bölge koordinatörü İvanka Karakoleva ve uzman Milen Milinov'un katılımlarıyla gerçekleşti.

Anlaşma diyalog tonu içerisinde sendikaların belirlediği koşulları içeriyor. Çernooçene /Yenipazar/ Belediye Başkanı Müh. Aycan Ahmed, bu sözleşmeyle işçilerin hak ettiği tüm sosyal ayrıcalıkların verildiğini düşünüyor. Krizin yaşandığı bu yıllarda hem sosyal politikanın hem de sendikalarla diyaloğun çok önemli olduğunu sözlerine ekledi.

Müh. Aycan Ahmed, belediye ile sendikal örgütler arasındaki ilişkilerdeki iyi gidişatın gelecekte de devam edeceğini umduğunu ifade etti. KNSB-Kırcaali bölge koordinatörü İvanka Karakoleva, yıllar içerisinde kurumların yerel yönetim ve sendikal örgütlerin etkili ve doğru ortaklar olabileceğini defalarca kanıtladığını vurguladı.

Sendika temsilcileri, bu şekilde Çernooçene /Yenipazar/ Belediyesi'nin açık bir kurum olduğunu ve sosyal diyaloğa önem verdiğini gösterdiğini söyledi. Bu sözleşmeyle İş Kanunu kapsamındaki sözleşme ilişkilerinin yükseltildiğini vurgulayarak, müzakerelere katılan tüm ekibe teşekkür ettiler. Belge, Çernooçene /Yenipazar/ Belediyesi'ndeki İş Kanunu hükümleriyle düzenlenmeyen çalışma, sosyal ve sigorta ilişkilerini düzenliyor. Ek yıllık izin, sosyal yardımlar, yüksek derecede sendika koruması ve diğerleri gibi konularla ilgilidir.

NSB üyesi çalışanlar için geçerlidir. Belge açıktır ve yeni üyeler istedikleri zaman katılabilir.

İsmet İSMAİL


DİĞER HABERLER