Çernooçene Belediyesi, yaklaşık 300 kişiye iftar verdiÇarşamba, 27 Nisan 2022

Çernooçene Belediyesi, yaklaşık 300 kişiye iftar verdi

Çernooçene (Yenipazar) köyünde düzenlenen iftar yemeğinde ilçe merkezi ve çevresindeki yerleşim birimlerinden 300 kişi bir araya geldi.

İftar organizasyonu, Müslümanlar için mübarek Ramazan ayında Çernooçene Belediyesi tarafından düzenlendi.

İftara katılan konuklar arasında Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Genel Başkan Yardımcısı ve Kırcaali Belediye Başkanı Dr. Müh. Hasan Azis, HÖH Kırcaali İl Başkanı Resmi Murat, Milletvekili Adlen Şevket, Kırcaali Bölge Müftüsü Basri Eminefendi, Çernooçene Belediye Meclis Başkanı Bedriye Gaziömer, Çernooçene Belediye Başkanı Aydın Osman, eski Başmüftü Fikri Sali, Belediye Meclis üyeleri, ilçede görev yapan köy muhtarları ve davetliler yer aldı.

Kırcaali Bölge Müftüsü Basri Eminefendi, yaptığı konuşmada, hazır bulunanların birbirlerine karşı şefkatli olmalarını, fakirlere, mazlumlara ve komşularına karşı merhametli olmalarını diledi. Müftü, “Ramazan, mağfiret, yardımlaşma ve tevazu ayıdır” diye ekledi.

HÖH Başkan Yardımcısı ve Kırcaali Belediye Başkanı Dr. Müh. Hasan Azis, en değerli ve en önemli şeyin karşılıklı ilişkilerde barışçıl, uyumlu ve hoşgörülü olmak olduğunu vurguladı.

Çernooçene Belediye Başkanı Aydın Osman, bu yıl iki zorlu yılın ardından Ramazan'da hayır için iftar verme geleneğini uyguladıklarını ifade etti. Bu etkinliklerin aynı zamanda insanların bir araya gelip kaynaşma vesilesi olduğunu vurguladı.

Belediye Başkanı, iftar yemeğinin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.

Konuşma yapan konuklar ayrıca Müslümanların bu gece idrak edeceği Kadir Gecesi’ni ve yaklaşmakta olan Ramazan Bayramı’nı tebrik ettiler.

Kur’an-ı Kerim Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed SAV’e ilk olarak Ramazan ayının yirmi yedinci gecesinde nazil olmaya başlamıştır. Kadir Gecesi, Kur’an-ı Kerim’de "Bin aydan daha hayırlı bir gece" olarak tasvir edilir.

Mübarek Ramazan ayının sonunda Ramazan Bayramı’nın ilk günü 2 Mayıs’ta camilerde saat 6.47’de kılınacak bayram namazı ile Ramazan Bayramı başlayacak.

İsmet İSMAİL


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER