Çernooçene Belediyesi yönetimi, Dyadovsko köyü mevlidine katıldıPazartesi, 20 Haziran 2022

Çernooçene Belediyesi yönetimi, Dyadovsko köyü mevlidine katıldı

Çernooçene (Yenipazar) Belediye Başkanı Aydın Osman, Belediye Meclis Başkanı Bedriye Gaziömer ve diğer belediye yöneticileri ve komşu yerleşim yerlerinin muhtarları, Çernooçene’nin Dyadovsko (Dedeköy) köyü yakınındaki Kazlar Tepesi’nde düzenlenen sağlık ve bereket mevlidini katılımlarıyla onurlandırdılar.

Bölgede uzun yıllardır yapılan dini merasim, onlarca Müslümanı bir araya getirdi.

Mevlit, kayda değer bir Müslüman olduğuna inanılan bir mezarın bulunduğu yüzyıllık çamların altında gerçekleştirilir.

Mevlit programı Çernooçene Merkez Camii İmam-Hatibi Şaban Müslüm ve yerli imam Ercan Apturrahmanov başta olmak üzere bölgeden hocalar tarafından gerçekleştirildi.

Belediye Başkanı Aydın Osman katılımcılara hitaben konuşmasında birlik, beraberlik ve iyi toplum ilişkilerine duyulan ihtiyacı vurguladı.

Mevlit merasimi, Dyadovsko Müslüman Encümenliği tarafından Dyadovsko Muhtarlığının desteğiyle organize edildi. Müslüman Encümenliği üyeleri mevlit için bağışta bulunan yerli halk ve hayırsever kimselere içten şükranlarını sundu.

Programdan sonra yapılan açık artırmada katılımcılar yerel sakinlerin yaptığı çeşitli bağışlar için teklif verdi. Toplanan para, bu yılki mevlit masraflarını karşılayacak ve gelecek yılki mevlidi düzenlemek için harcanacak.

Programdan sonra mevlit merasimine katılan herkese kurban eti ile hazırlanan geleneksel pilav ikram edildi.

İsmet İSMAİL


DİĞER HABERLER