Çernooçene Belediyesi yönetimi ilçe halkına hitap ettiPerşembe, 30 Eylül 2021

Çernooçene Belediyesi yönetimi ilçe halkına hitap etti

Çernooçene ilçesinin saygıdeğer sakinleri ve misafirleri, saygıdeğer Bayanlar ve Baylar! Geleneksel olarak her yıl ekim ayının ikinci haftasında Çernooçene Belediyesi, amatör sanatçıların, anaokulları, eğitim ve kültür kurumlarının çatısı altında faaliyet yürüten folklor ekiplerinin, yurt içi ve yurt dışından spor kulüplerinin temsilcilerinin katılımıyla zengin içerikli ve çeşitli bir programla köy şenliği düzenlemektedir.

Salgınla mücadele tedbirlerine uygun olarak köy şenliği vesilesiyle iki yıl üst üste kutlama programı düzenleme imkanından mahrum kalıyoruz. Çernooçene Belediyesi ve Belediye Meclisi mevcut dönemde yönetim programına uygun olarak görevlerini yerine getirmeye devam etmektedir.

Nüfusa verilen hizmeti geliştirmek, teknik, sosyal ve eğitim altyapısını vatandaşların yüksek düzeydeki gereksinimlerine uygun hale getirmek için çaba sarf ediyoruz.

Bu yıl Çernooçene Belediyesinin çabaları, son derece sosyal ve yatırım odaklı bir politika izlemeyi amaçlıyor. Çeşitli Avrupa Birliği programları, ulusal fonlar ve 2021 yılı inşaat programı kapsamında finanse edilen yatırım projeleri başarıyla uygulanmaktadır. Daha iyi yaşam koşullarının yaratılmasına yönelik yapıcı rol oynayan projelerin başlatılması, uygulanması ve tamamlanması tüm hızıyla devam etmektedir. İlçede teknik altyapının iyileştirilmesi ve inşasına yönelik çalışmalar devam ediyor.

Çernooçene Belediyesi, Doğu Rodoplar’ın sosyal ve sosyo-ekonomik imajının oluşmasında ​​her zaman önemli bir yer tutmuştur. Yerel yönetimin sakinlerinin refahı ve esenliği adına etkin rolünün defalarca bir örneği olmuştur. Bölgemizin çok eski çağlardan beri korunan zengin bir kültürel ve tarihi mirasa sahip olduğu her geçen gün daha fazla ön plana çıkmaktadır.

Çernooçene ilçesi, Kırcaali ilinde önemli bir yer olarak yer edinmesi için deneyim edindiğimiz ve daha da yüksek hedefler koyduğumuz etnik kökenleri farklı olan ve farklı dinlere mensup insanların medeni bir şekilde bir arada yaşamasının yanı sıra bir gelenek, bilgi ve deneyim kaynağıdır.

Saygıdeğer Bayanlar ve Baylar, ilçe sakinleri ve misafirleri! Belediye ve Belediye Meclisi yönetimleri adına Çernooçene Köyü Şenliğinizi en içten dileklerimizle kutluyoruz.

Kalpleri nerede atarsa ​​atsın, yurt içi ve yurt dışındaki tüm sakinlerimize sağlık, aile esenliği ve başarılar diliyoruz. Bugün her birimiz çeşitli olayların sevinci ve duygularıyla, Çernooçene ilçesinin gelişimini sürdürmeye yönelik umut ve arzularımızla heyecan duyuyoruz. Bunu her birimiz için kişisel bir amaç haline getirme sorumluluğunda da birleştik. Ortak geleceğimizi ancak bayramlarda ve diğer günlerde ortak çabamız ve duyarlılığımızla inşa edeceğiz.

Çernooçene ilçesini temiz bir doğal çevre, iyi bir altyapı ve yaşam kalitesi ile yaşamak için daha da çekici bir yer haline getirmek için birlikte çalışalım.

Şenliğiniz kutlu olsun!

Çernooçene Belediye Başkanı

Aydın Osman

Çernooçene Belediye Meclis Başkanı

Bedriye Gaziömer


DİĞER HABERLER