Çernooçene Belediyesi'nden 1.sınıfa gidecek çocuklara okul çantası hediyesiPerşembe, 30 Mayıs 2019

Çernooçene Belediyesi'nden 1.sınıfa gidecek çocuklara okul çantası hediyesi1 Haziran Dünya Çocuk Günü ve okula hazırlık yapan çocukların 1.sınıfa uğurlanması münasebetiyle düzenlenen kutlama programlarında yer alan Komuniga (Kuşallar) Köyü Pırvi Yuni Anaokulu ve Gabrovo (Gabra) Köyü Slıntse Anaokulu ve Çernooçene Zname na Mira Anaokulu'nun Jitnitsa (Hambarcılar) köyündeki şubesindeki Slaveyçe Grubu sınıfı çocukları sundukları gösterilerle veli ve konuklardan bol alkış aldılar.
Minikler, şiirler okudular, dans ettiler, şarkı söylediler. Kutlamalar neşeli ve eğlenceli geçti.

Çernooçene Belediye Başkanı Aydın Osman ve Çernooçene Belediye Başkan Yardımcısı Selami Mustafa, kutlama programlarına konuk olarak katıldılar.

Aydın Osman yaptığı konuşmada çocukların eğitimi ve gelecekte gelişimi açısından anaokulların rolüne vurgu yaptı.

Anaokulu müdürleri Elmaz Apti ve Mukaddes Mehmedova, anaokulu öğretmenleri ve velileri adına Çernooçene Belediye yönetimine verdiği destek için teşekkürlerini sundu, önümüzdeki ders yılında 1.sınıfa gidecek çocuklara başarılar dilediler.
Gabrovo, Lyaskovo (Pındıcak), Çernooçene, Komuniga, Paniçkovo (Çanakçı), Minzuhar (Kalfalar) ve Jitnitsa (Hambarcılar) köylerindeki anaokullarında okul öncesi hazırlık sınıfını bitiren 53 çocuğa Çernooçene Belediyesi tarafından okul çantaları hediye edildi.

Çernooçene Belediyesi, 10 yıldan beri geleneksel olarak anaokulu bitiren ve yeni ders yılında birinci sınıfa gidecek miniklere böyle bir jestte bulunuyor.

Anaokullardaki diğer tüm çocuklara tatlı yiyecekler dağıtıldı.
Çernooçene İlçesi sınırları dahilindeki anaokullarında toplam 200 çocuk yetiştiriliyor.


DİĞER HABERLER