Çernooçene bölgesinde yol yenileme çalışmaları tüm hızıyla devam ediyorPazartesi, 27 Eylül 2021

Çernooçene bölgesinde yol yenileme çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor

Çernooçene (Yenipazar) ilçesinde bulunan yerleşim yerlerinin ilçe yol ve sokak ağında komple bir iyileştirme ve kısmi onarım çalışmalarının planlı bir şekilde yapılması yoğun bir şekilde devam ediyor.

Belediye Başkanı Aydın Osman, 25 Eylül’de Svobodinovo (Mürsemler) köyünde Çernooçene – Svobodinovo - Çilik yolu ile birleşen işlek bir sokakta yapılan asfalt serim çalışmalarını denetledi.

Yol yenileme çalışmaları belediyenin kendi kaynaklarıyla gerçekleştiriliyor ve böylece 2021 yılı Çernooçene Belediye bütçesinde sermaye giderleri listesinde yer alan bir proje daha uygulanmış olacak.

Svobodinovo köyü muhtarı Semra Şaban, şahsı ve köy halkı adına Çernooçene Belediyesi yönetimine projenin uygulanması ve verilen taahhütlerin yerine getirilmesinden dolayı teşekkür etti.

Muhtar, yakında yeni bir içme suyu deposu inşa edildiğini de sözlerine ekledi. Proje tamamen Çernooçene Belediyesinin kendi kaynaklarıyla gerçekleştiriliyor. Faaliyetlerin uygulanmasıyla Svobodinovo köyündeki içme suyu sıkıntısı ile ilgili sorunlar çözülüyor. Bu, hayat veren sıvının akışını önemli ölçüde iyileştirdi ve su tedarik şebekesinde oluşan su kaybını azalttı.

Belediye Başkanı Aydın Osman, yerleşim yerlerinin ilçe yol ve sokak ağında komple bir iyileştirme ve kısmi onarım çalışmalarının planlı bir şekilde yapılmasının devam ettiğini duyurdu.

İsmet İSMAİL


DİĞER HABERLER