Çernooçene Hristo Smirnenski Ortaokulu 2024 mezunlarını uğurladıCuma, 24 Mayıs 2024

Çernooçene Hristo Smirnenski Ortaokulu 2024 mezunlarını uğurladı

Çernooçene (Yenipazar) Belediye Başkanı Müh. Aycan Ahmed ve Belediye Başkan Yardımcısı Ferhad Ferhad, Çernooçene Hristo Smirnenski Ortaokulunda düzenlenen 24 Mayıs Kutsal Kiril ve Metodiy Kardeşler, Bulgar Alfabesi, Eğitim ve Kültürü ve Slav Yazısı Günü kutlamalarına katıldılar.

Okul, "2024 Sınıfı" mezunlarını balonlar, çiçekler ve gözyaşlarıyla karışık kahkahalarla uğurladı.

Öğrenciler ve mezunlar, çeşitli uluslararası ve ulusal yarışmalarda gösterdikleri üstün başarıdan dolayı bir dizi diploma ve ödül aldılar.

"Hristo Smirnenski" Okulu Müdürü Yulia Çortleneva ve okul yönetimi, mezunlara kişisel çabalarında başarılı olmaları, yeni bilgiler edinmeleri ve hepsinden önemlisi sağlıklı ve mutlu olmaları için sağlık, güç ve azim diledi.

Yulia Çortleneva Çernooçene Belediyesine destek ve profesyonel yardımları için teşekkür etti.

Çernooçene Belediye Başkanı Müh. Aycan Ahmed öğretmen ve öğrencileri bu vesileyle kutladı ve mezunlara işlerinde cesur ve çok ısrarcı olmaları sözünü verdi. Eğitimin Çernooçene Belediyesi için en önemli öncelik olduğunu vurguladı.

Müh. Aycan Ahmed, Çernooçene Hristo Smirnenski Okulu öğrencilerine tüm yıl boyunca beden eğitimi ve spor dersleri verileceğini duyurdu. Eğitim ve Bilim Bakanlığı'nın programı kapsamında büyük çaplı tadilat ve enerji verimliliği tedbirlerinin uygulanmasına yönelik proje teklifi finansman için onaylandı. Şirket seçimi ve işlerin verilmesi beklenmektedir.

Görev tamamlandıktan sonra, öğretmenler ve öğrenciler öğrenme, beden eğitimi ve spor ortamının işlevselliği konusunda en yüksek Avrupa standartlarına ulaşıldığını hissedeceklerdir.

Öğrenciler en genç sınıf arkadaşlarının ve öğretmenlerinin selamlarını aldılar. Mezunlar gözyaşlarını saklamadı ve nazik sözlerini esirgemedi. Yıllar boyunca verdikleri destek için herkese teşekkür ettiler. Başları gururla dik, kararlı ve önlerindeki zorluklarla mücadele etmeye hazır bir şekilde yola koyuldular.

İsmet İsmail


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER