Çernooçene ilçesinde yeni eğitim öğretim yılı törenlerle başladıCuma, 15 Eylül 2023

Çernooçene ilçesinde yeni eğitim öğretim yılı törenlerle başladı

Çernooçene (Yenipazar) ilçesinde yaklaşık 600 öğrenci bugün okula başladı. 

Çernooçene Belediye Meclis Başkanı Bedriye Gaziömer ile Belediye Başkanı Aydın Osman, yaklaşık 500 öğrencinin okuduğu ilçe merkezindeki Hristo Smirnenski Lisesi’nde düzenlenen okul açılış törenine konuk oldular.

Okul müdürü Yuliya Çortleneva, açılış konuşmasında öğrencilere ve öğretmenlere yeni eğitim öğretim yılının başarı dolu geçmesini diledi.

Müdür, yıllar boyunca sağladığı yardımlardan ve özellikle ilkokul öğrencilerinin eğitim gördüğü bitişik binaların tadilatına yönelik bir projenin uygulanmasından dolayı Çernooçene Belediyesi'ne teşekkür etti. Binaların çatıları ve tüm cepheleri yenilendi ve ısı yalıtım uygulaması yapıldı.

Yeni eğitim-öğretim yılı başlamadan çalışmalar tamamlandı ve çocuklar, tamamen yenilenen binalarda karşılandı.

Tüm öğrencilerin, öğretmenlerin ve ebeveynlerin yeni eğitim öğretim yılını kutlayan Belediye Başkanı Aydın Osman, Hristo Smirnenski Lisesi’nin bölgenin en modern eğitim kurumlarından biri haline getirme fikrinin tam olarak tamamlanması için projenin başarılı bir şekilde uygulanmasının büyük önem taşıdığını sözlerine ekledi.

Belediye Başkanı, 2020 yılında Çernooçene Belediyesi tarafından hibe desteği almaya hak kazanılan bir proje kapsamında okulun ana binasının yeniden inşa edildiğini, modernize edildiğini ve enerji verimliliğini artırmaya yönelik önlemler uygulandığını ve bahçe alanlarının iyileştirildiğini hatırlattı.

Aydın Osman, belediye yönetiminin temel önceliklerinden birinin eğitim sürecinin yürütüldüğü koşulları iyileştirmek olduğunu vurguladı.

Belediye Başkanı, “Doğal demografik süreçlerin küçük yerleşim yerlerinde eğitim öğretim sürecinin önüne koyduğu zorluklara rağmen Çernooçene Belediyesi sonuna kadar birleştirilmiş sınıflar ve öğrenci sayısı az olan sınıfların finanse edilmesi için belediye bütçesinden ilave finansman sağlamaya devam edecek” diye kanaat getirdi.

Belediye, öğrencilerin ve çocukların okullara ve anaokullarına ulaşımını ve okullarda ucuz yemek hizmeti sağlamaya devam ediyor.

İsmet İSMAİL


DİĞER HABERLER