Çernooçene ilçesinde yeni eğitim öğretim yılında faaliyetine devam edecek okullar belli olduSalı, 30 Ağustos 2022

Çernooçene ilçesinde yeni eğitim öğretim yılında faaliyetine devam edecek okullar belli oldu

Çernooçene (Yenipazar) Belediye Başkanı Aydın Osman, Belediye Meclisinin olağan toplantısında yaptığı konuşmada Meclis üyelerine küçük yerleşim yerlerinde eğitimin önündeki zorluklara rağmen okullardaki birleştirilmiş ve öğrenci sayısı az olan sınıfların finanse edilmesi için sonuna kadar belediye bütçesinden ilave finansman sağlamaya devam edeceğine dair güvence verdi.

Belediye Başkanı, belediye yönetiminin temel önceliklerinden birinin eğitim öğretim sürecinin gerçekleştiği koşulları iyileştirmek ve okul ağını korumak olduğuna dikkat çekti.

Yerel Meclis, aldığı bir kararla ilçede 2022/2023 eğitim öğretim yılında faaliyetine devam edecek okulların listesinin yanı sıra Eğitim ve Bilim Bakanlığının (MON) onayına sunulacak yeni eğitim öğretim yılı için koruma altına alınan ve merkezi okulların listesini kabul etti.

Belediye Meclis Başkanı Bedriye Gaziömer, 9 ana ve 5 ek madde içeren gündem taslağını oylamaya sundu.

Paniçkovo (Çanakçı), Gabrovo (Gabra) ve Lyaskovo (Pndıcak) köylerindeki ilköğretim okullarının koruma altına alınan okullar listesine, Paniçkovo ve Gabrovo köylerindeki ve ilçe merkezindeki Hristo Smirnenski Lisesinin ise merkezi okullar listesine dahil edilmesi öneriliyor.

Jitnitsa (Hambarcılar) köyündeki anaokulu şubesi, Gabrovo ve Lyaskovo köylerindeki anaokullarına koruma altına alınan anaokulu, Çernooçene, Komuniga ve Gabrovo’daki anaokullarına ve Jitnitsa’daki anaokulu şubesine ise merkezi anaokulu statüsü verilmesi öneriliyor.

Belediye Meclisi, Kamu İhale Kanunu uyarınca ilçe, il ve ulusal karayolu şebekeleri üzerinden kullanılan otobüs rotalarında toplu yolcu taşımacılığı hizmet alımı ihale prosedürünün yürütülmesine onay verdi.

İsmet İSMAİL


DİĞER HABERLER