Çernooçene Otobüs Terminali inşaatı bitmek üzereÇarşamba, 04 Mayıs 2022

Çernooçene Otobüs Terminali inşaatı bitmek üzere

Çernooçene (Yenipazar) Belediye Başkanı Aydın Osman, Çernooçene ilçe merkezinde yoğun bir şekilde devam eden yeni bir modern otobüs terminali inşaatına yönelik çalışmaları yerinde inceledi. Sahada asfalt serim çalışmaları tamamlanmak üzeredir.

Aydın Osman, tamamlama çalışmalarının yapıldığını ve yeni otobüs terminalinin bir kaç hafta içinde hizmete açılacağını söyledi.

Belediye Başkanı, “Otobüs terminali, ilçe, ulusal ve uluslararası ulaşım ağının bir parçası olan yolları kullanan yolculara modern koşullar ve kolaylıklar yaratacak ve köy merkezi üzerinden gerçekleştirilen araç trafik akışını kolaylaştıracak" diye kaydetti.

Otobüs terminali binası, iki katılı olup, giden ve gelen otobüs yolcuları için üstü kapalı yolcu bekleme alanı, araç bakım alanları, ayrıca otobüsler ve arabalar için bir park yeri bulunur.   

Binada ayrıca ulaştırma şirketlerinin ofisleri, ticaret yerleri, cafeler ve başka hizmet tesisleri bulunur.  

Aydın Osman, projenin uygulanmasının, belediye idaresinin genel olarak Çernooçene'nin iyileştirilmesine yönelik 10 yıllık çalışmasının tamamlanma aşaması olduğunu söyledi.
Proje için gerekli finansman, Çerooçene Belediyesinin kendi bütçesinden ayrılan kaynaklarla sağlandı.

Yeni bir otobüs terminali inşa etme fikri 2012 yılına dayanıyor. O zaman ilçe merkezi olan Çernooçene köyünden geçen derenin bir kısmının ıslah çalışmaları yapılması ve kapatılmasına ilişkin projenin uygulanmasına başlandığı sırada Belediye Başkanı Aydın Osman, uzun vadeli bir bakış açısı olarak Çernooçene Belediye yönetiminin derenin kapalı kısmının üzerine yeni bir otobüs terminali inşa etmeyi düşündüğünü ve böylece gelecekte ana Avrupa ulaştırma koridorlarından biri olacak olan ana yoldan geçen otobüslerin köyde mola vermesini kolaylaştıracağını belirtmişti.

Aydın Osman, ekibinin temel amacının yaşam kalitesini artırmak ve nüfus için konfor yaratmak olduğunu vurguladı. Belediyenin üzerinde çalıştığı taahhütlerin ve faaliyetlerin devam edeceğine dair güvence verdi.

İsmet İSMAİL


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER