Çernooçene Zname na Mira Anaokulu mezunları törenle uğurlandılarPazar, 31 Mayıs 2015

Çernooçene Zname na Mira Anaokulu mezunları törenle uğurlandılarBölgede en büyük olan Çernooçene (Yeni Pazar) Zname na Mira (Barış Bayrağı) Anaokulunda 1 Haziran Dünya Çocuk Günü ve birinci sınıfa gidecek çocukları uğurlama münasebetiyle "Elveda Çocuk Cenneti" başlığı altında düzenlenen kutlama etkinliğinde minikler sundukları program için ebeveynleri ve misafirlerden bol bol alkış aldılar.

Etkinlik, bol bol neşe yaşattı. Bunda çok çiçek, balon ve sevgiyle süslenmiş Çernooçene Probuda 1952 Halk Toplum Merkezi'nin yenilenen salonunun da payı var.

Anaokulu mezunları, şiir ve şarkı söylediler, dans oynadılar. Veliler, " Öğretmenleri büyük emek ve sevgiyle çocuklarımızla ilgilendiler. Eğitim, oyun ve dinlenme için yaratılan iyi koşullar daima onların çabalarını tamamlamışlardır" diye paylaştılar.

Tüm anaokulu öğretmenleri ve çocukların ebeveynleri adına anaokulu müdürü Elmaz Apti, yıllardır Çernooçene Belediyesinin verdiği destekten dolayı teşekkürlerini sundu.

Müdür, gelecek öğretim yılında okula ilk defa ayak basacak olan miniklere başarılar diledi.

Mezuniyet cübbeleriyle olan Zname na Mira Anaokulu mezunlarına Çernooçene Belediyesi tarafından okul çantaları hediye edildi. Anaokulundaki tüm çocuklara ise tatlılar dağıtıldı.

Anaokulunda profesyonel pedagoji uzmanları ekibi, nitelikli hemşireler ve eğitmen yardımcıları 120'den fazla çocuğa bakıp, eğitiyorlar. Bugün Zname na Mira Anaokulu belli geleneklere sahip, sağlam ün kazanmış bir anaokulu. Bu çocuk kurumu, Çernooçene İlçesinde sağlanan okul öncesi öğretim ve eğitimde onurlu bir yer alıyor.


DİĞER HABERLER