Çernooçene'de çocuklar, "Okulda Zorbalığa Hayır" dediÇarşamba, 24 Şubat 2021

Çernooçene'de çocuklar, Çernooçene (Yeni Pazar) ilçesindeki öğrenciler de "Pembe Tişört Günü" olarak bilinen Dünya Okul Zorbalığı İle Mücadele Günü'ne kayıtsız kalmadı.

Onlar girişime, tüm okul içi şiddet eylemlerine ve kışkırttıkları önyargılara karşı çıkarak bir dizi yenilikçi faaliyetle katıldılar.

Çocuklar, olumlu yönelim, iyi niyet, hoşgörü, yapıcılık ve insanseverlik mesajları verdi.

İlçe merkezindeki Hristo Smirnenski Lisesinde okuyan hevesli öğrenciler, sınıf öğretmenlerinin desteği ve organizasyonu ile pano sergisi düzenlediler ve tematik sunumlar yaptılar.

Öğrenciler, "Hepimiz farklı olabiliriz, ama bu bizi birlik olmaktan alıkoymaz" dedi.

Pembe tişört günü aslında okulda zorbalıkla mücadele günü. Katılımcılar görüşünün sembolü olarak pembe renkli kıyafetler giyerler. İlk defa Pembe Tişört Günü, 2007'de Kanada'da David Sheppert ve Travis Price isimli iki öğrenci tarafından düzenlenen protesto olarak gerçekleşti. Onlar, okulda yeni eğitim öğretim yılının açılış programında tanık oldukları okuldaki zorbalığı reddettiklerinin sembolü olarak pembe renkli kıyafetler giymişlerdir.


Bulgaristan'da ilk kez 2012 yılında kutlanan Pembe Tişört Günü, geleneksel olarak birçok okulun etkinlik takviminde yer alıyor.

İsmet İSMAİL


DİĞER HABERLER