Çernooçene’de eğitim amaçlı yangın söndürme tatbikatı yapıldıSalı, 17 Mayıs 2022

Çernooçene’de eğitim amaçlı yangın söndürme tatbikatı yapıldı

Sirenli özel itfaiye araçları, 'yangın' alarm sinyali verilmesi üzerine bölgedeki yeni düğün salonlarından biri olan Çernooçene'deki (Yenipazar) düğü salonu binasına geldi.

Kırcaali Bölge Yangın Güvenliği ve Sivil Savunma Müdürlüğü personeli ve "Çernooçene-2016" gönüllü itfaiyeci arama kurtarma ekibinde yer alan itfaiyeciler, restoranın mutfak kısmındaki yangını söndürdü.

Yangın söndürme tatbikatı, Kırcaali Bölge Yangın Güvenliği ve Sivil Savunma Müdürlüğü ve Çernooçene Belediyesi tarafından ortaklaşa düzenlendi.

Tatbikat, Kırcaali Bölge Yangın Güvenliği ve Sivil Savunma Müdürü Başkomiser Mitko Nikolov tarafından yönetildi.

Eğitim amaçlı yapılan yangın söndürme tatbikatının amacı, itfaiyecilerin acil durumlarda yapılacak eylemlere ilişkin bilgilerini tazelemek, çalışma organizasyonu oluşturmak ve güvenlik önlemleri almaktır.

Düğün salonu yöneticileri, kriz durumlarında nasıl davranılması gerektiği konusunda periyodik olarak çalışanlara kriz önleme talimatları verdiklerini belirttiler.

Gönüllü itfaiyeciler ve itfaiye personeli bir araya gelerek, kış ve yaz döneminde yapılan çalışmaların analizini yaptılar ve yıl sonuna kadar yerine getirilecek ödevleri konuştular. Toplantıda yaklaşan yaz mevsiminde olası orman ve tarla yangınları ile başa çıkmak için önleyici tedbirler konusuna ağırlık verildi.

Bölgede dağlık bir arazide bulunan afetzedeleri birleşik arama kurtarma sistemi dahilinde faaliyet yürüten hizmet birimleri tarafından kurtarmak için yeni bir ortak taktik eğitim yürütme fikri daha da geliştirildi.

Çernooçene Belediyesi yönetimi ve Kırcaali Bölge Yangın Güvenliği ve Sivil Savunma Müdürlüğü, gönüllü itfaiyeci arama kurtarma ekibini aldıkları sorumluluk için tebrik ederek gönüllülere üstlendikleri sorumluluğu yerine getirme ve yangınları kontrol altına alma ve söndürme veya diğer kurtarma operasyonları konusundaki taahhütlerine bağlılıklarına ve yetkinliklerine büyük ölçüde güvendiklerini vurguladılar.

2016 yılı sonunda kurulan Çernooçene-2016" gönüllü itfaiyeci arama kurtarma ekibi, birçok acil durum ve yangın söndürme tatbikatına katıldı, ekibin kadrosu sonradan katılan yeni üyelerle tamamlandı.

 İsmet İSMAİL


DİĞER HABERLER