Çernooçene'de kazaların önlenmesine ilişkin üçlü toplantıÇarşamba, 03 Nisan 2024

Çernooçene'de kazaların önlenmesine ilişkin üçlü toplantı

Çernooçene'de (Yenipazar)  Belediye Başkanı Müh. Aycan Ahmed, İçişleri Bakanlığı Kırcaali Bölge Müdürlüğü Başkanı Nikola Palahutev ve Kırcaali Bölge Karayolları Müdürlüğü Müdürü İvana Kalçeva'nın katılımıyla bir çalışma toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıda devlet ve belediye yol ağında trafik güvenliği, insanların toplu olarak bulunduğu yerlerde, okul yakınlarında kamu düzeninin korunması ve aile içi suçların önlenmesi konuları ele alındı.

Çernooçene Belediye Başkanı Müh. Aycan Ahmed, suçun önlenmesi ve azaltılmasıyla doğrudan ilgili olan kişilerin görüşlerini duymanın önemli olduğunu söyledi.

 Haskovo-Kırcaali-Makaza  uluslararası yolunda ilkbahar-yaz sezonunun başlamasıyla birlikte araç akışına özellikle dikkat edilmektedir.

Şu anda Makaza sınır kapısının açılmasıyla birlikte Çernooçene bölgesindeki trafik akışının yoğunluğu önemli ölçüde artmıştır. İnsanların geçişi son derece riskli ve gerçek kaza tehlikeleri oluşturuyor.

Çernooçene Belediye Başkanı Müh. Aycan Ahmed, I-5 uluslararası yolu üzerinde bir yaya köprüsü inşa edilmesine yönelik kazanılan projenin hayata geçirilmesiyle yeni "4. Mahalle" ile Çernooçene köyünün merkezi arasında yayaların, bisikletlilerin ve engellilerin güvenli geçişinin sağlanacağını söyledi.

II-58 Çernooçene-Asenovgrad Devlet Karayolu üzerinde Daskalovo köyü yakınlarında meydana gelen heyelan da bir sorun olarak değerlendirilmektedir

Pçellarovo, Paniçkovo, Patitsa vb. köylerin yakınlarında meydana gelen trafik kazalarını azaltmak için farklı olasılıklar tartışılmıştır.

İsmet İSMAİL


DİĞER HABERLER