Çernooçene'de Otobüs Terminali Temeli AtıldıPazartesi, 23 Kasım 2020

Çernooçene'de Otobüs Terminali Temeli AtıldıÇernooçene (Yenipazar) İlçe merkezinde yeni modern bir otobüs terminali inşaatına ilişkin projenin temel atma töreninde Çernooçene Belediye Başkanı Aydın Osman, Belediye Meclis Başkanı Bedriye Gaziömer, Belediye Meclis üyeleri, Belediye temsilcileri, muhtarlar, toplumun ileri gelenleri, müteahhit firma temsilcileri, proje tasarımcısı ve yapı denetim firmasının temsilcileri hazır bulundular.

Belediye Başkanı Aydın Osman, "Otobüs terminali, ilçe, ulusal ve uluslararası ulaşım ağının bir parçası olan yolları kullanan yolculara modern koşullar ve kolaylıklar yaratacak ve köy merkezi üzerinden gerçekleştirilen araç trafik akışını kolaylaştıracak" diye kaydetti.

Otobüs terminali binası, iki katılı olup, giden ve gelen otobüs yolcuları için üstü kapalı yolcu bekleme alanı, araç bakım alanları, ayrıca otobüsler ve arabalar için bir park yeri bulunacak.

Binada ayrıca ulaştırma şirketlerinin ofisleri, ticaret yerleri, cafeler ve başka hizmet tesisleri bulunacak.

Aydın Osman, projenin uygulanmasının, belediye idaresinin genel olarak Çernooçene'nin iyileştirilmesine yönelik 10 yıllık çalışmasının tamamlanması aşaması olduğunu söyledi. Projenin merkez köyün ve çevre yerleşimlerin nüfusu için kolaylık yaratmaya katkıda bulunacağını vurguladı.

Proje için gerekli finansman, Çerooçene Belediyesinin kendi bütçesinden ayrılan kaynaklarla sağlandı. Proje uygulama süresi 15 ay.

Yeni bir otobüs terminali inşa etme fikri 10 yıl öncesine dayanıyor. Daha 2012 yılında Merkez Çernooçene köyünden geçen derenin bir kısmının ıslah çalışmaları yapılması ve kapatılmasına ilişkin projenin uygulanmasına başlandığı sırada Belediye Başkanı Aydın Osman, uzun vadeli bir bakış açısı olarak Çernooçene Belediye yönetiminin derenin kapalı kısmının üzerine yeni bir otobüs terminali inşa etmeyi düşündüğünü belirtmişti.

Böylece gelecekte ana Avrupa ulaştırma koridorlarından biri olacak olan ana yoldan geçen otobüslerin köyde mola vermesini kolaylaştıracak.

Belediye Başkanı Aydın Osman, ekibinin temel amacının mekânsal çözümler sunan projelerle ilçe merkezinin nüfusu için yaşam kalitesini yükseltmek ve konfor yaratmak olduğunu vurguladı. Belediyenin taahhütleri yerine getirmeye yönelik çalışmalara ve faaliyetlere devam edeceğine dair güvence verdi.

İsmet İSMAİL


DİĞER HABERLER