Çernooçene’de yeni bir modern sağlık merkezi açıldıPerşembe, 28 Ekim 2021

Çernooçene’de yeni bir modern sağlık merkezi açıldı

Bölge sakinlerinin çoğunun aile doktoru olan Dr. Sebahat Mehmet, Çernooçene (Yenipazar) köyünde yeni bir modern sağlık merkezi açtı. Sağlık Merkezi, eski Belediye Polikliniği binasının yanında bulunuyor.

Açılış, Çernooçene Belediye Başkanı Aydın Osman, Belediye Meclis Başkanı Bedriye Gaziömer, Kırcaali Bölge Müftüsü Basri Eminefendi, doktorlar, yerel iş dünyası temsilcileri, Dr. Mehmet’in dostları ve diğer konukların katıldığı bir törenle gerçekleşti.

Kırcaali Bölge Müftüsü Basri Eminefendi ve Çernooçene Merkez Camii İmam-Hatibi Şaban Müslüm sağlık ve esenlik için dua ettiler.

Belediye Başkanı Aydın Osman, sağlık personeline başarılar diledi ve sağlık tesisinin başarılı bir şekilde kurulmasından dolayı ekibi tebrik etti.

Ayrıca merkezin sahiplerini de tebrik eden Osman, halka fayda sağlayacak yeni bir kazanıma yönelik her girişimi memnuniyetle karşıladığını söyledi. Belediye Başkanı, “Mezun olduktan sonra Dr. Sebahat Mehmet burada kalmak istedi, oysa başka bir seçenek imkânına sahipti. Böylece bölgemizde sağlık hizmetlerinin kalitesinin artmasına yardımcı oldu” diyerek minnettarlığını dile getirdi.

Dr. Sebahat Mehmet, sağlık merkezinin 6-7 kişiye istihdam sağlayacağını ve gelişmeye devam edeceğini ifade etti.

Doktor, “Hastalara en iyi sağlık hizmeti sunmaya çalışıyoruz. Özellikle anneler, çocuklar ve yaşlıların özel ihtiyaçlarını karşılamak için çabalıyoruz”  diye ekledi. Bir pratisyen hekim olan Dr. Mehmet, kadın hastalıkları ve doğum alanında uzmanlaşmıştır.

Sağlık Merkezi, Ulusal Sağlık Sigorta Fonu (NZOK) ile iş birliği yapacak ve teşhis muayeneleri, danışma hizmetleri, görüntüleme çalışmaları ve daha fazla faaliyetler yapacak.

Dr. Mehmet, “Yeni açılan sağlık ocağının inşaatı yaklaşık bir yıl sürdü, ancak uzun çalışmadan gözle görülür sonuçlar elde edildi ve yerel halk artık onun sunduğu sağlık hizmetlerinden faydalanabilecek” diye belirtti.

Doktor, ailesine ve kendisini destekleyen herkese, hızlı bir şekilde gerçekleştirdiği inşat çalışmalarından dolayı Savarona İnşaat Şirketine ve binanın modern tasarımı için Perspektif Mimarlık Bürosuna ve Mimar Fetihe Osman-Halil’e teşekkür etti.

Dr. Sebahat Mehmet, 1975 yılında Kırcaali ilçesine bağlı Kostino (Kemikler) köyünde doğdu. Stara Zagora (Eski Zağra) Veterinerlik Teknik Lisesinden mezun olduktan sonra Türkiye’de İzmir Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinde eğitim gördü. 2002'den beri Çernooçene köyünde aile hekimliği yapmaktadır.

İsmet İSMAİL


DİĞER HABERLER