Çernooçene’deki lise, adını taşıdığı şair Hristo Smirnenski’nin doğum gününü kutladıCumartesi, 30 Eylül 2023

Çernooçene’deki lise, adını taşıdığı şair Hristo Smirnenski’nin doğum gününü kutladı

Çernooçene (Yenipazar) ilçe merkezindeki Hristo Smirnenski Lisesi öğrencileri, okulun adını taşıdığı şair Hristo Smirnenski'nin doğumunun 125. yıl dönümünü özel bir programla kutladılar.

Öğrenciler, şarkı, dans, sohbet, şairin hayatına ilişkin tarihsel olayları temsili canlandırmalar ve diğer gösterilerden oluşan zengin içerikli bir program sundular.

Okul yönetimi, öğrencilerin başarılarını, Hristo Smirnenski Lisesi’nde görev yapan öğretmenlerin profesyonelliğini ve okulun maddi ve teknik donanımını iyileştirmeye yönelik faaliyetleri kaydetti.

Hristo Smirnenski Lisesi Müdürü Yuliya Çortleneva, “Bu kutlama günü, bir okul için en önemli, en heyecan verici kutlama günüdür. Bu gün sadece bilanço yapıp tarihe geri dönüp okumakla kalmayıp, aynı zamanda geleceğe de bakmak için bir fırsattır” diye vurguladı. Müdür, okulun başarılı öğrencilerini ödüllendirdi.

İlçe merkezindeki Hristo Smirnenski Lisesi’nde 500'e yakın çocuk eğitim görüyor.

Çernooçene Belediyesi'nin uyguladığı projelerin ardından okul, bölgenin en modern eğitim kurumlarından biri haline geldi.

Bu okul yılı başlamadan önce lise okulu bünyesindeki ilkokul öğrencilerinin eğitimleri için bitişik binaların tadilat faaliyetleri tamamlandı.

2020 yılında Çernooçene Belediyesi tarafından hibe desteği almaya hak kazanılan bir proje kapsamında okulun ana binası yeniden inşa edildi, modernize edildi ve enerji verimliliğini artırmaya yönelik önlemler uygulandı ve bahçe alanları iyileştirildi.

İsmet İSMAİL


DİĞER HABERLER