Çernooçene’den Saliha Mehmet, edebiyat ödüllerine bir yenisini eklediCuma, 17 Haziran 2022

Çernooçene’den Saliha Mehmet, edebiyat ödüllerine bir yenisini ekledi

Çernooçene'deki (Yenipazar) Hristo Smirnenski Lisesinin yetenekli 10. sınıf öğrencisi Saliha Mehmet, kendi eserleriyle edebiyat alanında bir ödül daha aldı.

Saliha, bir şiiriyle Antonovo köyündeki Hristo Botev 1921 Halk Kültür Evi tarafından organize edilen “Benim Halk Kültür Evim-Maneviyat Ocağım” konulu ulusal edebiyat yarışmasında 18 yaş altı çocuklarda şiir kategorisinde ikinciliği elde etti.

Ödüller, kültür kurumunun 100. yıl dönümü vesilesiyle Hristo Botev 1921 Halk Kültür Evi Başkanı Daniela Kabakçieva tarafından takdim edildi.

Saliha Mehmet, ödülle ilgili şunları söyledi: “Bu ödül, eğitim-öğretim yılının sonunda ve ulusal dış değerlendirme sınavı gününde beklediğim bir sürpriz oldu”.

Yetenekli genç kız, kendi eserleriyle çeşitli yarışmalara aktif olarak katılır. Öğretmenlerine ve özellikle öğretmen olan anne ve babası Fatmegül ve Nedret Mehmet'e minnettarlığını ifade eden Saliha, “Bana her zaman yarışmalara katılmam için gereken moral desteği verdiler” diye vurguladı.

Saliha Mehmet, Çernooçene köyündeki Hristo Smirnenski Lisesinin çeşitli sosyal girişimlerine aktif olarak katılmaktadır.

İsmet İSMAİL


DİĞER HABERLER