Çernooçene’nin genç itfaiyecileri, Genç İtfaiyeci Yarışması’nda Kırcaali il birincisi oldularCuma, 19 Mayıs 2023

Çernooçene’nin genç itfaiyecileri, Genç İtfaiyeci Yarışması’nda Kırcaali il birincisi oldular

İsmet İSMAİL

Bugün düzenlenen Genç İtfaiyeci Yarışması Kırcaali İl Birinciliği Müsabakasında Kırcaali İlçe Yangın Güvenliği ve Sivil Savunma Müdürlüğü’nü de temsil eden Çernooçene (Yenipazar) köyündeki Hristo Smirnenski Lisesi’nin genç itfaiyeci takımı, ilden katılan altı genç itfaiyeci takımı arasında birinci oldu.

Hristo Smirnenski Lisesi genç itfaiyeci takımı, Kırcaali Bölge Yangın Güvenliği ve Sivil Savunma Müdürü Komiser Sergey Zaimov tarafından katılımcılara takdim edilen kupa, birincilik belgesi, altın madalya ve başka ödüllerle döndü.

Takımın hocası Yuliyana Rayçeva, “Takım, en azından derece kazananlar arasında yer alma düşüncesiyle aktif olarak yarışmaya hazırlandı” diye kaydetti.

Takımın hocası, bu sayede gençlerin yangın tehlikesini, başlıca nedenlerini ve davranış biçimlerini öğrendiklerini vurguladı. Rayçeva, “Bu eğitimle acil durumlar ortaya çıktığında kalıcı davranış alışkanlıkları oluşturmayı amaçlıyoruz” diye ekledi.

Genç itfaiyeci takımı, ergenlerin yangın önleme kültürünü artıran bir tür ders dışı etkinliktir.

Genç itfaiyeciler, teorik ve uygulamalı eğitimlerden geçmekte, tatbikat eğitimleri ve spor faaliyetleri yürütmekte ve halk arasında bilgilendirme kampanyalarına katılmaktadırlar.

Kırcaali İlçe Yangın Güvenliği ve Sivil Savunma Müdürü Başmüfettiş Mitko Nikolov da başarısından dolayı genç itfaiyeci takımını tebrik etti.


DİĞER HABERLER