Cevdet Çakırov ve Erol Mümün Bursa'da 800 kişilik iftara katıldıÇarşamba, 03 Nisan 2024

Cevdet Çakırov ve Erol Mümün Bursa'da 800 kişilik iftara katıldı

Dr. Cevdet Çakarov başkanlığındaki Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) heyeti 800'den fazla göçmenle ortak bir yemeği paylaştı. Heyette Kırcaali Belediye Başkanı Erol Mümün, HÖH'nin bölge başkanları, HÖH Gençlik Kolları temsilcileri yer aldı. Ev sahibi ise HÖH  Bursa temsilcisi Taner Çauş'tu. İftar yemeğinde yeni seçilen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbay, Kırcaali'nin kardeş belediyesi Osmangazi'nin yeni Belediye Başkanı Erkan Ayden ve CHP Milletvekili Hasan Öztürk de hazır bulundu.

Aynı gün Kırcaali Belediye Başkanı Erol Mümün ve HÖH Kırcaali İl Başkanı Resmi Murad Bursa'da yaşayan hemşerilerimizle görüşmeler yaptılar. Birlik ve beraberlik hakkında, bayramların birleştirici gücü hakkında konuştular.

Erol Mümün, "Görüşmeler samimi bir atmosferde geçti. Kırcaali Belediyesi'nin yeni yönetimiyle ilgili umut ve beklentilerini de dinledik. Bu kutsal tevazu ve bağışlama, merhamet ve birlik ayında, toplumlarımızdaki en savunmasız kişilere ulaşmayı ve onları desteklemeyi diledik" dedi.

Mümün ayrıca Bursa Valisi Mahmut Demirtaş ile de verimli bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmelerde iki dost ülke arasındaki işbirliği ve dostane ilişkiler ele alındı.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER