Çocuklar, hastanedeki çocukları hediyelerle sevindirdiÇarşamba, 23 Aralık 2015

Çocuklar, hastanedeki çocukları hediyelerle sevindirdiStremtsi (Göklemezler) Ognişte Halk Toplum Merkezinin çatısı altındaki Genç Gazeteciler Kulübü üyesi çocuklar Noel vesilesiyle dün Kırcaali Dr. Atanas Dafovski Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü'nde yatan çocukları hediyelerle sevindirdiler. Burada tedavi gören bazı çocuklar aileleri Hıristiyanların Hz. İsa'nın doğum gününü kutladıkları Noel Yortusunu kutladıkları zaman hastanede olacaklar.

Genç Gazeteciler Kulübü Başkanı Petır Raşkov, "Çocuklardan çocuklara hediye! Hediyelerle dolu bir kutu hazırla ve bir çocuğu sevindir! Bu fikir geçen yıl Noel vesilesiyle Stremtsi'de Genç Gazeteciler Kulübü üyesi çocuklara Kırcaali DAR Sanat Galerisinin desteğiyle Almanya'dan başka çocuklar tarafından dostluk ve sevgi ifadesi olarak hediye dolu kutuların gönderilmesiyle doğdu" diye paylaştı. O zaman çocuklar aynı şekilde burada Bulgaristan'da başka çocukları sevindirmeye karar vermişlerdir. Onlar kutuları çocukların gönüllerine sevinç dolduracak hediyelerle doldurup, Ognişte Halk Toplum Merkezi Sekreteri Gülser Halil ile birlikte hastanede tedavi gören çocukları sevindirdiler.

Hastane Müdürü Doç. Dr. Todor Çerkezov, kulüp üyesi çocuklara bu hayırsever davranışından dolayı teşekkür etti. Aynı zamanda hastanenin Başhekimi, "Neşeli ve mutlu çocuk yüzü görmekten daha değerli bir şey yok. Bu defa da Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü'nde bir mucize oldu. İyilik, sevinç, umudun yıl boyunca bizimle olmasını umuyorum" dedi.

Çocuklara sağlık, Genç Gazeteciler Kulübüne başarılar dileyen Doç. Dr. Çerkezov, hastanede çalışan hekim ve hemşirelerle mülakat yapmaya davet etti.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER