Coşku da Balkan Türkleri de salona sığmadıPazartesi, 31 Aralık 2012

Coşku da Balkan Türkleri de salona sığmadıBalkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği (Bal-Türk), önceki akşam Derince Yenikent`te bulunan Grand Körfez Otel`de birlik ve kaynaşma gecesi düzenledi. Geceye Bal-Türk Genel Başkanı Dr. Bayram Çolakoğlu ile yönetim kurulu üyeleri ev sahipliği yaptı. Genel Merkezin yanı sıra Karamürsel, Körfez, Derince ve Çayırova şubelerinin de yer aldığı geceye katılım oldukça yoğun oldu.

2012′ye Veda

Geceye Balkan Türkleri Göçmen ve Mülteci Dernekleri Federasyonu (BGF) Genel Başkanı Doç. Dr. Yüksel Özkan, BGF Genel Sekreteri Hüsamettin Çınar, Yalova Balkan Türkleri Derneği Başkanı Lütfi Özgür, BRGK Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Albar, İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Hasan Ayaz, MHP İzmit İlçe Başkanı Kaan Dilmen, Derince Belediye Başkan Yardımcısı Osman Ergin ile çok sayıda davetli katıldı. Davetliler, gecenin yapıldığı Grand KörfezOtel`i tıklım tıklım doldurdu. Yılbaşı öncesi bir araya gelen Balkan Türkleri hem yeni yılı kutladı hem de güzel bir gece geçirdi.

Huzurlu Balkanlar için

Gecenin açılış konuşmasını yapan Bal-Türk Genel Başkanı Çolakoğlu, yemeğe katılan davetlilere teşekkür etti. Çolakoğlu, "Bizler Balkanlıyız. Balkanlı demek rengini şehitlerin kanından almış bayrağımızın değerini bilmektir. Bizler güçlü bir Türkiye, huzurlu bir Balkan coğrafyası için çalışıyoruz" dedi. BGF Genel Başkanı Özkan da davetlileri selamlayarak federasyon içindeki en çalışkan derneğin Bal-Türk olduğunu söyledi.

Bal-Türk Kadroları hep birlikte

Bal-Türk Genel Başkanının yanı sıra, Genel Başkan Yardımcıları Adnan Metin, Hatice Korkmaz, Gülşah Arkut, Genel Sekreter Halit Meriç, Yönetim Kurulu üyeleri Erol Meyzin, Doç. Dr. Selçuk Koç, Çayırova Şube Başkanı Ekrem Şen, Karamürsel Şube Başkanı Emine Öztürk, Derince Şube Başkanı Berkant Aydemir, Körfez Şubesi yönetim kurulu, üyeleriyle birlikte tam kadro gecede yerini aldı.

Yılın En Gayretli, Çalışkan Kadını

Karamürsel Şube Başkanı Emine Öztürk'e "2012 yılının en gayretli, çalışkan kadını" olarak özel bir plaket verilmesi gecenin en anlamlı anlarından biriydi. Öztürk Şube Başkanı olmasıyla birlikte Karamürsel'de gerçekleştirdiği atılımla tüm şubelere örnek oldu, takdir gördü.

Damat Halayı Çekildi

Yapılan konuşmaların ardından derneğe katkısı dokunan isimlere plaket verildi. Gecede Balkanlar Folklor ekibi birbirinden güzel Balkan oyunlarını sergiledi. Bal-Türk Genel Başkanı Dr. Bayram Çolakoğlu, Genel Başkan Yardımcısı Adnan Metin, İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Meclis Üyesi İbrahim Elgin halk oyunları ekibi ile birlikte damat oyunu oynadı.
O Ses Türkiye yarışmasına katılan İzmitli Eren de şarkılarıyla geceye renk kattı. Eğlence gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam etti.

Genel Merkeze Osman Paşa

Bal-Türk'ün eski yöneticilerinden Mustafa Adalı, kendi yaptığı Osman Paşa Portresini Genel Merkeze hediye etti.


DİĞER HABERLER