Çubuklu köyü sakinleri, Aşure Günü'nde şükür kurbanı kestilerPerşembe, 20 Eylül 2018

Çubuklu köyü sakinleri, Aşure Günü'nde şükür kurbanı kestilerÇernooçene'nin (Yenipazar) Vodaç (Çubuklu) köyü sakinleri, bugün idrak edilen Aşure Günü'nde sağlık, bereket ve köydeki sokakların yenilenmesinden dolayı şükür kurbanı kestiler.

Köy muhtarı Musa Musa, Çernooçene Belediye yönetimine üstlendiği taahhütleri yerine getirdiği için teşekkür etti. Muhtar, "Bugün yaklaşık 70 haneden oluşan Vodaç köyünün 400'ü aşkın sakini için özeldir" diye kaydetti.

Vodaç Cami Encümenliği üyeleri, "Asırlardır süregelen bir geleneğimiz var ki yeni bir eve taşınıldığı zaman sağlık için kurban kesilir. Vodaç köyü bizim ortak evimizdir ve bu yüzden köyümüz için kurban kesmeye karar verdik. Bugün idrak edilen Aşure Günü yeni bir başlangıcı simgeler" dediler.

Konuklar arasında Çernooçene Belediye Başkanı Aydın Osman, Belediye Meclis Başkanı Bedriye Gaziömer, belediye yönetiminin temsilcileri, komşu köylerin muhtarları ve başka davetliler yer aldılar.

Çernooçene Belediye Başkanı Aydın Osman, yılın başında Vodaç köyü halkıyla bir görüşme gerçekleştirdiklerini kaydetti. Belediye Başkanı, "O zaman insanlar köyün temel sorununun sokakların asfaltlı olmaması olduğunu belirtiler. Teknik bir değerlendirmeden sonra asfalt yama çalışmaları yerine sokak şebekesinin yeniden inşa edilmesinin daha etkili bir çözüm olacağı kanaatine varıldı. Proje belediyenin kendi kaynaklarıyla gerçekleştirildi ve böylece 2018 yılı için sermaye giderleri listesinde yer alan bir proje uygulandı. Köy halkının çabalarımıza gereken değeri verdiğini biliyorum" diye vurguladı ve yıllardır halkın verdiği destek için şükranlarını ifade etti.

Belediye Başkanı," Belirlediğimiz hedefler ve yıllar içinde büyük ölçüde ulaştığımız hedefler, var olan altyapının iyileştirilmesi ve yenisinin inşa edilmesi, Çernooçene İlçesi'ndeki yerleşim yerlerinin yaşamak için daha iyi bir yer haline getirilmesidir" diye vurguladı.

Aydın Osman, geçtiğimiz yıllarda Çernoçene ve Kanyak (Karaköy İbikler) köyleri arasındaki en yoğun ilçe yollarından birinin Vodaç köyünde ayrılan kolunun da dahil olmak üzere yeniden inşa edildiğini hatırlattı.

2016 yılında köye ek bir içme suyu hattı yapıldı ve su yetersizliği sorunu giderildi.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER