Cuma günü Kırcaali Bölgesi Polis Müdürlükleri vatandaşlara kapılarını açacaklarÇarşamba, 29 Haziran 2011

Cuma günü Kırcaali Bölgesi Polis Müdürlükleri vatandaşlara kapılarını açacaklarİçişleri Bakanlığının Bölge Basın Bürosundan, Momçilgrat Bölge Polis Müdürlüğünün salı günü vatandaşlara kapılarını açtığını bildirdiler. Girişim 5 Temmuz Polis Gününe adanmıştır.
"Nikola Yonkov Vaptsarov"ve İlahiyat Liseleri, Turizm ve Gıda Sanayi, Makine Yapımı ve Hafif Sanayi Meslek Liselerinden yaklaşık 250 öğrenci ve öğretmen emniyet görevlilerinin işiyle tanışmak için polis müdürlüğüne geldiler. Öğrencilere polis köpekleriyle gösteri yapıldı, türünü belirlemek için esrar test edildi, polislerin işinde kullandıkları teknik araçlar ve silahlar gösterildi. Ziyaretçiler işlenen suçların haber alındığı nöbet tutulan bölümü, tutuklular için ayrılan yerleri, 18 yaşından küçüklere polis güvenliği sağlanan özel odayı gördüler. Çocuk Pedagoji Odasından bir müffettiş, polislerin işine büyük ilgi gösteren öğrencilerin sorularını cevapladı.
Cuma günü İçişleri Bakanlığının Kırcaali, Krumovgrat, Kirkovo, Cebel ve Ardino Bölge Polis Müdürlükleri de vatandaşlar için kapılarını açacaklar. Kırcaali polisleri onların işiyle tanışmak isteyen vatandaşlarla 10-12 saatleri arasında görüşecekler. Hızmet köpekleri üzerinde dresaj, sıcak izler üzere bir suçluyu tutuklamak, otomobille hareket eden bir suçluyu tutuklama ve tehlikesiz hale getirme, Hızlı Hareketler Özel Taktik Bölümünden tutuklama polis teknikleri, bir polis görevlisinin ustaca motor sürmesi ve Bilimsel Teknik Laboratuvarından bir uzmanın parmak izi alması gibi gösteriler öngörülüyor.


DİĞER HABERLER