Cumhurbaşkanı Radev: Her eğitimli genç insanda Bulgaristan için gelecek varPerşembe, 20 Eylül 2018

Cumhurbaşkanı Radev: Her eğitimli genç insanda Bulgaristan için gelecek varCumhurbaşkanı Rumen Radev, bu yıl 11'si düzenlenen "Bulgaristan'da Kariyer Yapmak. Neden Olmasın?" konulu toplantının açılışında yaptığı konuşmasında, "Her eğitimli genç insanda Bulgaristan için bir gelecek görüyorum" diye kaydetti.

Kendilerinin himayesinde gerçekleştirilen toplantıda Bulgaristan'da çalışmak isteyenlere hitap eden Cumhurbaşkanı, onların bu toplantıda hazır bulunmalarının ülkemizin geleceğini düşünmelerinden kaynaklandığına inandığını belirtti.

Cumhurbaşkanı," Bulgaristan bugün bilgi ve becerilerinize ihtiyaç duyuyor" dedi. Radev'in ifadelerine göre Bulgaristan'da çalışmak isteyenler, toplumumuzun yavaş yavaş kabullendiği ve sosyal gelişmemizin önündeki en büyük engel olan adaletsizliğe ve kanunsuzluğa tahammülsüzlüğe yeni bir ivme kazandırarak kariyer geliştirmek için ülkeye döndüklerini kaydetti.

Bulgaristan'da çalışmak isteyen vatandaşlara Cumhurbaşkanı Radev,"Bana göre sizler, Bulgaristan'daki yabancı yatırımlardan daha önemlisiniz" dedi ve Bulgaristan'ın geride kalmışlığını gidermek ve kapsamlı bir modernizasyona girişmek için acil bir ihtiyacı olduğunu ve işçi adaylarının bunu başarmak için bilgi ve deneyime sahip olduklarını ekledi. Radev, onların niteliklerinin paradan daha değerli olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Radev, "Kanunsuzlukla baş etmek, yeni sosyal modeller aramak, Bulgaristan'da kaliteli eğitim, sağlık hizmetleri ve sosyal hizmetlere erişmek, kesintiye uğratılmış sosyal bağları yeniden kurmak, bunların hepsi bize bağlıdır. Bu, kendilerinizi yurt dışından ziyade iyi hissedeceğiniz yeni bir modern Bulgaristan için ortak mücadelemizdir" diye konuştu.


DİĞER HABERLER