Cumhurbaşkanı Radev, Kırcaali bölgesine iki günlük ziyarette bulunuyorPerşembe, 30 Eylül 2021

Cumhurbaşkanı Radev, Kırcaali bölgesine iki günlük ziyarette bulunuyor

Cumhurbaşkanı Rumen Radev'in Kırcaali bölgesine iki günlük ziyareti 29 Eylül 2021 Çarşamba günü Kırcaali Valiliğini ziyaretle başladı. Devlet Başkanı ve danışmanları, Bölge Valisi Daniel Delçev ve yardımcıları Biser Nikolov ve Pavel Getev tarafından karşılandı.

Delçev, yapılan toplantıda konuğu bölgedeki ekonomik tablo ve belirleyici rol oynayan şirketlerin durumu hakkında bilgilendirdi. Vali, yıllardır çözülemeyen ve insanların hayatını etkileyen sorunları ortaya koydu. Bunların arasında Kırcaali'de çevre yolunun olmaması ve ilde yapılan yatırımların azalması sayılabilir.

Cumhurbaşkanı Radev, bölge sakinleri arasında siyasi durumla ilgili gerginlik ve endişe olup olmadığını, sık sık yapılan seçimlerin halk arasında bölünmeye yol açıp açmadığını sordu.

Vali, Devlet Başkanına Kırcaali Barajı’nın eşsiz duvarını gösteren bir tablo armağan etti.

Görüşmenin ardından Cumhurbaşkanı Radev ve Vali Delçev, belediye ve valilik binası önündeki Vasil Levski Anıtı’na çiçek bıraktılar. Daha sonra ikili, Bölge Tarih Müzesi'ne doğru yürüdü ve konuklar yolda Cumhurbaşkanını selamlayıp onunla fotoğraf çektiren şehir sakinleri tarafından durduruldular.


DİĞER HABERLER