DARICA, BALKANLARDAN GELEN SICAK HAVAYLA COŞTUCuma, 19 Haziran 2009

DARICA, BALKANLARDAN GELEN SICAK HAVAYLA COŞTUDarıca Belediyesi 3.Geleneksel Şehirler ve Kültürler Kaynaşması Festivali'nde Balkan Türkleri coşkusu yaşandı. Her geçen yıl ilginin arttığı şölenlere bu yıl Bulgaristan'dan gelen konuklar renk kattı. Kırcaali Devlet Tiyatrosu Ekibi'nin sunduğu birbirinden güzel müzik, dans ve tiyatro oyunları geceye damgasını vururken Bulgaristan'ın Kırcali Vilayeti Krumovgrad (Koşukavak) Belediye Başkanı ve milletvekili adayı Bayan Sebihan Kerim Mehmet beraberinde meclis üyeleri ile birlikte geceyi takip edenler arasında yer aldı.
BU SEFER SICAK HAVA GETİRDİK
Darıca Kaymakamı Osman Ateş, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Darıca İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Öztosun, Ak Parti İlçe Başkanı Hakan Höbek, Darıca meclis üyeleri, başta Darıca Balkan Türkleri Derneği Başkanı Rıfat olmak üzere yöremizdeki Balkan Türkleri Dernek Başkanları ve Yöneticileri ile binlerce insanın takip ettiği programda kısa bir selamlama konuşması yapan Kırcali Vilayeti Krumovgrad (Koşukavak) Belediye Başkanı ve milletvekili adayı Bayan Sebihan Kerim Mehmet , "Balkanlar'dan genellikle soğuk hava dalgası geliyor diye duyardınız. Bu sefer sizlere Balkanlar'dan sıcacık selamlar ve sevgiler getirdik. Orada yaşayan kardeşlerinizin hepinize selamları var. Bu güzel organizasyonu düzenleyen Başkanımıza teşekkür ediyorum" derken Başkan Karabacak'a bir plaket takdim etti. Başkan Karabacak'ta Kıcaali'nin Darıca ile kardeş şehir ilan ettiklerini ifade ederek , bu yönde çalışmalarının sürdüğünü ve önümüzdeki günlerde bir ekiple birlikte ziyarete gideceklerini müjdeledi.
DEVLET TİYATROSU ŞÖLENE RENK KATTI
Değişik tarzda müzik, dans ve tiyatro oyunlarını icra ederek, Bulgaristan'da ve Balkan Yarımadası'nda yaşayan tüm Türk azınlığının zengin kültür, dil ve geleneklerini muhafaza etmek, sabır ve hoşgörü çerçevesinde, farklı kültürler arasındaki diyalogu geliştirmek ve her birinin kendi özünü korumasını sağlamak amacıyla kurulan Kırcali Devlet Tiyatrosu Ekibi bir saati aşkın bir süre sahne alarak Darıca'lılara son derece güzel bir gece yaşatırken programın sonunda dakikalarca ayakta alkışlandı. Program plaket takdimi ile son buldu.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER