DELİORMAN'DAN KIRCAALİ'YE DOSTLUK ZİYARETİPazar, 25 Nisan 2010

DELİORMAN'DAN KIRCAALİ'YE DOSTLUK ZİYARETİ Bilindiği gibi, GERB (Bulgaristan'ın Avrupa Gelişimi İçin Vatandaşlar) Partisi iktidara geleli muhalefetin /Hak ve Özgürlükler Hareketi'nin (HÖH), Bulgaristan Sosyalist Partisi'nin (BSP)/ yönettiği belediyeler yoklamaya alındılar. Bu yönde en çok yoklanan Kırcaali Belediyesi ve onun Başkanı Hasan Azis oldu. Bu güne kadar 108 inceleme yapılmış ve bazıları de devam etmekte.

Arda Nehrinin şehir bölümüne kurulan "Su Aynası", Kırcaali'nin çehresini tamamen değiştirdi. Nereden de bakılsa, Kırcaali Arda'nın iki yakasında bir inci gibi görünmekte. Fakat bu manzara, bazı kişileri rahatsız ediyor olacak ki, "Su Aynası" dillerinden düşmez oldu. Nereden nereye bu kadar paraya mal olmuş?!

Bu sorular, soruşturmalar devam ederken, geçen Cumartesi günü, Razgrad İli İsperih (Kemaller) Belediyesi'nin 23 köy muhtarı ve onların arasında bulunan Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) milletvekilleri Ramadan Atalay, Dr. Hasan Ademov, İsperih Belediye Başkan Yardımcıları Turhan Aptullov ve Beysim Rufat Kırcaali'yi ziyaret ettiler. Görüşmede bölgemiz milletvekili Necmi Ali de hazır bulundu.

Hoş geldiniz kahvesi içilirken, konukları ağırlayan HÖH Kırcaali milletvekili Remzi Osman bölgemiz ve kasabamız hakkında konuklara kısa bilgiler verirken, çocukluk anılarını da anlattı.

Yakın zamanda "Su Aynası" boyunca yapılacak ve ülkemizde en geniş arazili /250 bin metre kare/ olacak olan park projesinin maketini görmeleri için Başkan Azis konukları belediyeye davet etti.

Sohbetimiz esnasında, Srednoseltsi /Otramahalle/ köy muhtarı Serdan Mehmet : "Rodoplara ve Kırcaali'ye ilk gelişim. Buralarını anlattıklarından daha da şahane gördüm. Başkan Azis'in azimli çalışmaları boşuna gitmemiş. Böyle bir yönetici el üstünde tutulmalı. Ama atalarımız demiş ya,"Meyveli ağacı taşlarlar". Kırcaali ziyaretimizin asıl amacı Sayın Hasan Azis'e manevi destek olmak. Kendini yalnız hissetmemeli. Onun yanındayız. Buradaki imza kampanyasına icabında biz de katılacağız" dedi.

Bırdokva /Kılıç-şermanköy/muhtarı Vedat Şevket meslektaşıyla hemfikir olduğunu belirtti.
Misafirler, "Su Aynası"nı, yeni kurulan Üreticiler Pazarı'nı, Kırcaali Barajı'nı ve görülecek yerleri gezdiler.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER