DELİORMANDAN KISA HABERLERSalı, 14 Aralık 2010

DELİORMANDAN KISA HABERLER Razgrad polisi yılbaşı için önlemler alıyor

Her yıl yeni yıl kutlamalarının bir parçası haline gelen fişek ve maytap gibi patlayıcı maddelerin bu sene ciddi şekilde kontrol altında tutulacağı öğrenildi. Yılbaşının yaklaştığı şu günlerde fişekler ve maytaplar sergilerde yerlerini almaya başladı. Bu sene alınan bilgilere göre bu gibi patlayıcı maddelerin satılabilmesi için polisten izin alınması gerekiyor. İzinsiz satılan bu maddelere rastlanması durumunda cezalar uygulanacak. Cezaların 500 ile 2000 leva arasında olacağı öğrenildi.


Belediye çocuk parkı için 30 000 leva ayırdı

Şumen Belediyesi " Everest '' semtine çocuk parkı yapıyor. 80-li yıllarda dikilen apartmanların dışında hiçbir şeyin inşa edilmediği semte belediye bugün çocuk parkının temellerini attı. Yapılacak olan parkın maliyetinin 30 000 leva olacağı öğrenildi. Temeli atan işçiler bu parkı bitirmeleri için az bir zamana sahip olduklarını belirtiler. Bu sürenin yeni yıla kadar olduğunu söylediler. Çocuk parkının modern bir halde yapılacağını söyleyen işçiler parkı bir an ince bitirip çocukların hizmetine sunabilmek için çaba sarf edecekler. Bu projeyi kazanan firmanın "Parkoizgrajdane" EOOD olduğu öğrenildi.


Şumen'i saymak isteyenlerin sayısı 2520

Bölge istatistik bürosunun yaptığı açıklamaya göre şu ana kadar sayım yapmak isteyenlerin dilekçeleri 2520 rakamına ulaştı. İstatistiklere göre sayım için en fazla meraklı Smyadovo'da. Bir yerin sayımı için üç aday olduğu öğrenildi. Yakın tarihlerde Belediye sayım komisyonları toplantılar düzenleyecekler ve adayların dilekçelerini inceleyecekler. İncelemede en fazla adayların yaşlarına, eğitim durumlarına ve mesleklerine dikkat edecekleri öğrenildi. Şumnu'da yapılan güncellemede şu an için 907 sayım noktası, 307 kontrol bölgesi ve sayım için 1140 kişi olacağı bildirildi. Sayım için kabul edilecek olan kişilerin isimleri 10 Ocak 2011 tarihinde açıklanacak.


DİĞER HABERLER