DELİORMAN'DAN KISA HABERLERCuma, 03 Aralık 2010

DELİORMAN'DAN KISA HABERLER Şumnu'da okul yemekhaneleri tekrar denetimden geçecek

Şumnu bölgesinde yapılan ilk denetimlerde bazı yemekhanelerde menülerin ‘‘Sağlıklı beslenme'' kriterlerine uygun olmayan durumlar tespit edilerek gereken uyarılar yapıldı. Özellikle 37. maddedeki meyve sebze kriterleri ile ilgili eksiklikler olduğu tespit edildi. Meyve ve sebzeleri okul yemekhanelerine ulaştıran firmalara uyarı yapıldı. Firmalar bu uyarıların ardından eksikleri tamamlamak için çalışmalara başladılar. Çalışmalarını tamamladıktan sonra eksikliklerin giderildiğini kontrol organlarına bildirdiler. En kısa zamanda denetimlerin tekrar hız kazanacağı tahmin ediliyor.


401 üniversite mezunu diplomasına kavuştu

Şumnu " Epislkop Konstantin Preslavski" üniversitesi bugün üniversite mezunları için bir tören düzenledi. Tören üniversitenin konferans salonunda gerçekleşti. Törende diplomalar sahiplerine ulaştırıldı. Mezunların 22'si yüksek başarılarından dolayı takdirname aldılar. Bu 22 mezunun arasında " Ataka" partisi başkanı Volen Siderov da bulunuyor. Kendisinin bu törene katılmaması da dikkat çekti.
Tören sonunda mezunlar diplomalarını almalarının mutluluğunu yaşarken, daha şimdiden bazıları diplomasını nerede kullanacağını düşünüyordu.


16 yaşındaki çocuk alkolden zehirlendi

Tsar Kaloyan'da yaşayan 16 yaşında bir çocuk 100 ml şarap içtikten sonra baş dönmesi şikayeti ile Razgrad hastanesine kaldırıldı. Yapılan tedaviden sonra içkiden zehirlendiği ve hayati bir tehlikenin olmadığı açıklandı. Razgrad polisinin yaptığı açıklamaya göre çocuk bir arkadaşının evine gittiği ve orada alkol aldığını açıkladı.


DİĞER HABERLER